20.02.2013

"her Türlü Oyuna Haziriz"

Fenerbahçemiz ile BATE Borisov arasında oynanacak UEFA Avrupa Ligi son 32 Turu rövanş maçı öncesi BATE Borisov’un teknik direktörü Viktor Goncharenko ile oyuncularından Alexander Hleb basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Viktor Goncharenko, Fenerbahçe’nin taraftarından yoksun sahaya çıkacağının hatırlatılması üzerine, "Seyirci, Fenerbahçe’nin kozuydu. Taraftarın olmaması Fenerbahçe için olumsuz bir durum" dedi.

Her türlü oyuna hazır olduklarını belirten Goncharenko, "İlk maç 0-0 bittiği için bu sefer takımlar skor üretecek. Senaryo farklı şekilde gelişebilir. Bunu şu an için söylemek de zor. Geçen maçta 10 kişi kaldıkları için Fenerbahçe’nin nasıl organize olduğunu göremedik. Fenerbahçe kendi sahasında ise daha açık oynuyor. Her türlü oyuna da hazırız" ifadelerini kullandı.

Her iki takımında şansını yüzde 50/50 olarak değerlendiren Alexander Hleb  ise, Raul Meireles’in kendisine yaptığı faul sonrasında gördüğü kırmızı kart içinse, "Belki de sarı olmalıydı. Hakemin karını yorumlamak doğru olmaz. Faul pozisyonunu tekrar tekrar izlemediğim için kesin bir şey söylemek doğru olmaz" dedi.