İ.b.b. Maçi Hazirliklari Başladi

27.09.2011

İ.b.b. Maçi Hazirliklari Başladi

Fenerbahçemiz, Spor Toto Süper Lig’in 5. haftasında, 1 Ekim Cumartesi günü, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına, 2 günlük iznin ardından, bugün sabah saatlerinde Can Bartu Tesisleri’nde yaptığı ve basına kapalı gerçekleştirilen günün ilk antrenmanıyla başladı.

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman yönetiminde saat 10.30’da başlayan ve 1 saat 30 dakika süren antrenman boyunca, Kocaman’ın yardımcıları Fahrudin Ömeroviç ve İsmail Kartal, antrenör Turgay Altay, kaleci antrenörü Murat Öztürk, kondisyoner Alper Aşçı ile maç analisti Arda Keskin de çalışmada hazır bulundu.

Antrenman, sahada yapılan ısınma hareketleriyle başladı. Daha sonra salona geçen oyuncularımız burada yaptıkları kuvvet çalışmasıyla antrenmanı sürdürdü. Ardından yeniden sahaya çıkan oyuncularımız, çeşitli parkurlardan oluşan dayanıklılık koşusuyla antrenmanı tamamladı.

Selçuk Şahin, Mehmet Topuz, Uğur Boral, Serdar Kesimal ve Emre Belözoğlu antrenmana çıkmadı. Bu oyuncularımız Bireysel Oyuncu Antrenörümüz Dolu Arslan eşliğinde tesislerdeki çalışmalarının yanı sıra tedavilerini de sürdürdü. Gökhan Gönül ise tesislerdeki çalışmadan başka sahada da bir dizi çalışma gerçekleştirdi. Almanya’da omzundan ameliyat olan Serkan Kırıntılı antrenmanda yer almadı. Bugün akşam saatlerinde İstanbul’a gelecek olan Serkan’ın, bundan sonraki tedavisini, sağlık ekibimizin gözetiminde Can Bartu Tesisleri’nden sürdüreceği bildirildi. Öte yandan izinli olan Joseph Yobo ile Henri Bienvenu de antrenmana katılmadı.

Takımımız hazırlıklarına, Can Bartu Tesisleri’nde yapacağı günün ikinci antrenmanıyla devam edecek. Saat 18.00’de başlayacak bu antrenman, medya mensuplarına açık gerçekleştirilecek.