"iki Büyük Takima Yakişan Bir Mücadele Olacaktir"

24.08.2014

"iki Büyük Takima Yakişan Bir Mücadele Olacaktir"

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal ve Takım Kaptanımız Emre Belözoğlu, Galatasaray ile 25 Ağustos Pazartesi günü oynayacağımız Süper Kupa maçı öncesinde Manisa 19 Mayıs Stadı’nda bir basın toplantısı düzenledi.


Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Teknik Direktörümüz İsmail Kartal ve Takım Kaptanımız Emre Belözoğlu; öncelikle bir amaç için burada olunduğunun unutulmamasını ve iki büyük takıma yakışan bir mücadelenin sahaya konulması gerektiğini ifade ettiler.


İsmail Kartal: “Fair Play çerçevesinde bir maç olsun”
Sözlerine Süper Kupa’nın Manisa’da oynanma amacına dikkat çekerek başlayan Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, fair-play kavramına da vurgu yaparak şu şekilde konuştu:
Herkese iyi günler dilerim. Soma’da hayatını kaybeden şehitlerimizin ailelerini yarın oynayacağımız futbolla bir nebze de olsa mutlu etmeye çalışacağız. Fair-Play içinde geçmesini diliyoruz ve her şey bu çerçevede olsun.  Her iki takımın futbolcuları ve teknik adamları olarak futbolun güzelliklerini sahaya yansıtacağız. Soma kazansın diyorum. Rakibimize de yeni sezon için başarılar dileyerek, Cesare Prandelli’ye de hoş geldin diyorum.”


"Bir amaç için buradayız"
Manisa 19 Mayıs Stadı’nın zeminini değerlendiren Teknik Direktörümüz İsmail Kartal,  “Biz rakibimizden biraz erken geldik. Sahayı gezdik ve görme fırsatımız oldu. Tabi daha iyi şartlarda ve iyi bir zeminde oynanması iyi olurdu. Sakatlık riskini daha minimuma indirebilirdik. Ancak bir amaç için buradayız.  Her iki takımda elinden geni yapacaktır” diyerek Süper Kupa’nın amacını da dile getirdi.


"Süper Kupa'yı camiamıza ve taraftarımıza armağan etmek istiyoruz"
Süper Kupa’yı kazanarak Camiamıza ve taraftarımıza armağan etmek istediklerini de dile getiren İsmail Hoca, “Ben kendi adıma Galatasaray derbilerine futbolculuk ve Yardımcı Antrenörlük dönemlerinden dolayı da alışığım. Rakibimizi bilen ve tanıyan biriyim. Rakibimizle karşı karşıya çok geldik. Süper Kupa’yı iyi bir futbolla kazanarak lige başlamak istiyoruz. Camiaya ve taraftara 2 yıldır alamadığımız bu kupayı armağan etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.


"Diego çok önemli bir futbolcumuzdur"
Son olarak Diego Ribas’ın kadroda yer almama haberlerine açıklık getiren Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, “Diego’nun kadroda olmama nedenine açıklık getirelim. Diego, sadece 2 takım antrenmanına çıktı. Tam hazır değildir ve o nedenle kadroya almadık. Bunu da kendisiyle konuştuk ve anlayışla karşıladı. Hazır olduğu zaman kadroda olacak. O da bizim çok önemli bir oyuncumuzdur. Zamanı gelince oynayacaktır” diyerek sözlerini noktaladı.


Emre Belözoğlu: “Hak edenin kazanacağı bir mücadele olsun”
Takım kaptanımız Emre Belözoğlu, Galatasaray ile önemli ve çok anlamlı bir kupa maçı oynayacaklarını belirterek, “Burada Süper Kupa mücadelesi için bulunsak da daha değerli ve önemli bir görev için buradayız. Soma’yı ve burada büyük acıyı yaşayan ailelerin mutlu olması adına iki büyük takım yarın sahada olacak. İki büyük takıma yakışan mücadele sergilenecektir. Hak edenin kazanacağı bir mücadele olsun isterim” şeklinde konuştu.


Bir gazetecinin ‘iki takımın oyuncularının birlikte saygı duruşunda bulunup bulunmayacağı’ şeklindeki sorusunu ise, “Birlikte poz verme işini planlamadık ama neden olmasın. İki takım arasında rekabet çok büyük ama oyuncular bu anlamda dostluk adına her türlü desteği verir diye düşünüyorum” diyerek cevapladı.


"Fair Play'in konuşulduğu bir karşılaşma olacaktır"
Galatasaray ile oynayacağımız karşılaşmada öncelikle kazananın Soma ve fair play olması gerektiğine vurgu yapan Kaptan Emre Belözoğlu, “Sonuçta futbol maçı ve kazanan da kaybeden de olacak. Selçuk güzel söyledi. Günün sonunda kazanan Soma olacak. Tabii maç içinde tansiyonun yükseldiği anlar olacaktır. Ancak futbol kuralları içinde. İnşallah güzel bir maç olur. Futbolun konuşulduğu, izleyenin keyif aldığı bir karşılaşma olsun istiyorum” dedi.


"Zemin daha iyi olmalı"
Stadın zemini hakkında da konuşan Belözoğlu, “Türkiye’de futbol çok iyi zeminlerde oynanmıyor. Sahayı gezdim, ne yazık ki güzel bir zemin yok. En önemlisi de Türkiye’nin iki büyük takımının oynayacağı kupa maçının en iyi zeminde oynanmasını isterdim. Öte yandan 90.dakikadan itibaren benim için maç biter. O yüzden bu konu hakkında söylenecek, açılacak bir şey yok” ifadelerini kullandı.


"Kupa'yı kazanan taraf olacağımıza inanıyoruz"
Son olarak çok iyi bir hazırlık süreci geçirdiklerini söyleyen Emre Belözoğlu, “Tabii son iki kupayı rakibimiz kazandı. Bu bizim için ayrı motivasyon olacaktır. Sonuçta oynadığımız oyunun adı futbol. Kazanmak olduğu kadar kaybetmek de var. İyi hazırlandık. Planlarımızı kazanma üzerine yaptık. İnşallah yarın da kazanan taraf biz olacağız” diyerek sözlerini noktaladı.