"iki Farkli Takim Denemeye Çaliştik"

17.08.2011

"iki Farkli Takim Denemeye Çaliştik"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, hazırlık maçlarında temel amaçlarının takım içindeki uyumu sağlamak olduğunu belirterek, 3 oyuncu dışında karşılaşmada iki farklı takım denemeye çalıştıklarını söyledi.

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman maçın ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Temel amacımız bütün antrenörlerin de olduğu gibi ağır antrenmanlar sonucu hantallaşan ayakları çabuklaştırmaya çalışmak, bir arada oynatıp uyumlarını sağlamaya çalışmak. Uzun bir süre sonra futbol karşılaşmasına çıktık. Karşımızdaki takım sezona başlamış ve hazır bir takımdı. Bu tarafıyla da bakıldığı zaman 3 oyuncu dışında iki takım denemeye çalıştım. Öncelikli olarak maç kondisyonuna gitmelerini istiyordum. Buradan oyuna geçerek söylemek gerekirse önce oyunun genelini söyleyelim. 2-1 kazandık ancak maçın doğru skoru bu değil. Rakibimiz özellikle ikinci yarıda daha etkili ve galibiyete yakın oyun oynadı. Biz ilk yarıda daha tecrübeli bir takımla çıktık. Bu takım oyunun ilk yarısında rakibimize 2-3 tane gol pozisyonu verdi ama öne çıkan şey daha tecrübeli, daha kuvvetli ve kaleye daha çabuk giden bir takımımız vardı. Bu skora da yansıdı ilk yarıda. İkinci yarıda da bir arada fazla oynamayan bir takımımız vardı bu da sahaya yansıdı. Daha dağınıktık, galibiyeti koruma sıkıntısı yaşadık, puanlı bir maç olmasa da oyuncularda bu baskı oluşuyor. Diğer taraftan da topu bir türlü uzun süreli ayağımızda tutamadık ve maçta rakibimizin kontrolünde geçti" dedi.

Takımının durumu ile ilgili olarak Aykut Kocaman, "Bugünkü maç bize oyuncularımız ve genel durum ile ilgili fikirler verdi. Pazar günü sert bir maç daha oynayacağız. Transferle ilgili yoğunlaşma başlayacak. Eksiklerimizi biliyoruz bunun da farkındayız. Eksik dememek lazım ama nereleri daha biraz daha çoğaltmamız gerektiğini biliyoruz" diye konuştu.

Oyuncularının performansları içinse Aykut Kocaman, "Her oyuncudan beklentimiz bireysel potansiyele yaklaşması ve ardından da bireysel potansiyele yaklaşırken bunu takım oyununa çevirmesi ve beklentiler neyse ona uygun hareketler sergilemesi. Niang’ın böyle devam etmesi şahsı adıma değil Fenerbahçe adına sevindirici" ifadelerini kullandı.