İlk Hocasinin Gözünden Fenerbahçeli Recep Niyaz

19.01.2012

İlk Hocasinin Gözünden Fenerbahçeli Recep Niyaz

Fenerbahçemizin, Manisaspor ile yaptığı maçta ilk kez sarı-lacivertli formayla Spor Toto Süper Lig mücadelesine çıkmasının ardından dikkatleri çeken 17 yaşındaki Recep Niyaz'ın ilk hocası Faruk Kozan, öğrencisinin yetenekleri kadar, karakteriyle de adından söz ettireceğini iddia etti.

Denizli Zaferiye Abalıoğlu İlköğretim Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Faruk Kozan, yaptığı açıklamada, Fenerbahçe-Manisaspor maçında ikinci yarıda oyuna giren Recep'i Fenerbahçe formasıyla görünce çok mutlu olduğunu ve heyecan duyduğunu ifade etti.

Okul takımında antrenörlüğünü yaptığı Recep'in özel bir yeteneğe sahip olduğunu dile getiren Kozan şöyle konuştu:

"Gelecekte spor dünyasında yetenekleriyle ve karakteriyle çok konuşulacak. Recep gibi yetenekli futbolcular çok fazla çıkmaz. Çok karakterli ve çevresine saygılıdır. Farklı bir özelliği var. Yaptığı işe saygı duyan bir çocuk."

Kozan, genç futbolcunun 3 yıl okul takımında futbol oynadığını ve Milli Takım'a da okul yıllarında çağrıldığını söyledi.

Recep'le her zaman görüştüğünü, 15 gün önce kendisine ziyarete geldiğinde formasını hediye ettiğini dile getiren Kozan, şöyle devam etti:

"Fenerbahçeli değilim ama Recep'i sarı-lacivert formayla seyredince ben de Fenerbahçe sempatizanı oldum. Niyaz ailesinin genlerinde futbolculuk var. Diğer iki kardeşi de futbolcu. Fakat Recep Niyaz'ın yetenekleri çok farklı. 15 yaşındayken Denizlispor'dan Fenerbahçe'ye transfer edilen Recep, geleceği Messi'si olabilecek yetenekte. Alex'ten daha mücadeleci, sahada daha fazla koşuyor ve korkusuz bir oyuncu."

Faruk Kozan, Fenerbahçe'de Recep'in "Alex De Souza'nın veliahtı" olacağı yönündeki değerlendirmelere ilişkin olarak, "Şartlar ne gösterir bilinemez. Yarın ne getirir bilinmez ama Recep'te Alex'in veliahtı olabilecek özellikler var" diye konuştu.