İngiltere Basininda Kuyt Transferinin Yankilari

04.06.2012

İngiltere Basininda Kuyt Transferinin Yankilari

Fenerbahçemizin Liverpool’dan transfer ettiği Hollandalı oyuncu Dirk Kuyt, İngiltere’de bütün gazetelerin 1.sayfalarına konuk oldu.

Fenerbahçemizinn Hollandalı oyuncu Dirk Kuyt’ı transfer etmesi, Türkiye’nin yanı sıra İngiltere’de de geniş yankı uyandırdı. Başarılı futbolcunun transferini internet sitelerinden dakika dakika duyuran İngiliz gazeteleri, Liverpool’un 31 yaşındaki yıldızının yeni adresinin Fenerbahçe olduğunu belirtti. Günün en çarpıcı başlığı ise The Sun’dan geldi. Oyuncunun transferi için ’Türk lokumu’ başlığı atıldı. Fenerbahçe’ye transfer nedenini açıklayan Kuyt’ın sözleri Ada’da büyük ses getirdi. İngilizMedyasının Kuyt ile ilgili haber linkleri ve başlıkları şöyle:

The Telegraph

http://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/liverpool/9309403/Liverpool-lose-Dirk-Kuyt-to-Fenerbahce-for-just-1-million.html )

Liverpool Dirk Kuyt u Fenerbahçe’ye Sadece 1 Milyon £’a Kaptırdı.

Dirk Kuyt Fenerbahçe’ye imza atarak Brendan Rodgers tarafından yenilenecek olan Liverpool kadrosunun anahtar noktası olma şansını kaybetti.

BBC

( http://www.bbc.co.uk/sport/0/football/18316612 )

" Fenerbahçe ile 3 sene için anlaşan Dirk Kuyt Liverpool’dan ayrılıyor "

EXPRESS

( http://www.express.co.uk/posts/view/324393/Dirk-Kuyt-quits-Anfield )

"Kulübü ve taraftarı daima kalbimde taşıyacağım"

Fenerbahçe ile 3 milyon £ ya anlaşan Dirk Kuyt 6 senelik Liverpool kariyerini dün akşam sonlandırdı

THE DAILY MAIL

(http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2154305/Dirk-Kuyt-backs-Brendan-Rodgers-Liverpool.html )

Hollandalı golcü oyuncu Dirk Kuyt, Türk Devlerinden Fenerbahçe Spor Kulübü ile 3 senelik bir anlaşma imzalayarak 6 senelik Liverpool kariyerini sonlandırdı.

DAILY MIRROR

( http://www.mirror.co.uk/incoming/dirk-kuyt-denies-brendan-rodgers-861373 )

Dirk Kuyt; yeni teknik direktör Brendan Rodgers tarafından Kulüpten ayrılmasının istendiği yönündeki söylemleri ve çaresiz kalması nedeniyle, Fenerbahçe Spor Kulübü’ne transfer olduğu iddialarını yalanladı.

"Liverpool’daki 6 senem sonunda şu anda kariyerimde bir yenilik yapmaya hazır hissettim. Bunun yeni gelen teknik adam ile hiç bir ilgisi yoktur. Fenerbahçe bana teklifini çok net bir biçimde sunarak kaybettiğim güvenimi geri kazandırdı"

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün resmi sitesi üzerinden açıklamalar yapan Kuyt; "Artık ben de böylesine büyük bir Kulübün bünyesinde bulunmaktan onur ve mutluluk duyuyorum" açıklamasında bulundu. Fenerbahçe’ye gelme kararı aşamasında eski takım arkadaşı Pierre van Hooijdonk tarafından da cesaretlendirildiğini belirten Dirk; "Pierre bana Feenrbahçe’nin harika bir tecrübe olduğunu söyledi" ifadesini kullandı.

DAILY STAR
( http://www.dailystar.co.uk/football/view/254886/Dirk-Kuyt-flies-to-Turkey/  )

Dirk Kuyt Türkiye’ye Uçuyor

(Daily Mirror ile aynı)
Liverpool’daki altı senem sonunda şu anda kariyerimde bir yenilik yapmaya hazır hissettim. Bunun yeni gelen teknik adam ile hiç bir ilgisi yoktur. Fenerbahçe bana teklifini çok net bir biçimde sunarak kaybettiğim güvenimi geri kazandırdı.

THE GUARDIAN

(http://www.guardian.co.uk/football/2012/jun/03/drik-kuyt-liverpool-fenerbahce?INTCMP=SRCH )

Liverpool’da geçirdiği 6 senesi sonunda Dirk Kuyt takımdan ayrılarak Fenerbahçe ile anlaştı.

Liverpool’da oynadığı 285 maçta 71 gol kaydeden oyuncuya kulübün resmi sitesi üzerinden, emeklerine teşekkür eden ve Fenerbahçe’deki kariyeri için başarılar dileyen bir haber yayınladı.

THE INDEPENDENT

(http://www.independent.co.uk/sport/football/transfers/in-brief-west-ham-bid-for-holt-kuyt-exit-not--rodgers-fault-van-der-vaart-wants-to-stay-7814750.html?origin=internalSearch )

Özetle; Dirk Kuyt’un ayrılığı Rodgers’ın hatası değil. Dirk Kuyt Fenerbahçe ile anlaşma kararında yeni teknik direktör Brendan Rodgers’ın bir etkisi olmadığını vurguladı. Hollandalı golcü Türk Kulübü ile 3 yıllık anlaşmaya imza attı.

SUNDAY MIRROR

( http://www.mirror.co.uk/sport/football/transfer-news/transfer-news-chelsea-eye-arsenal-861918 )

Dirk Kuyt, Fenerbahçe ile anlaşma kararında yeni teknik direktör Brendan Rodgers’ın bir etkisi olmadığını vurguladı. Hollandalı golcü Türk Kulübü ile 3 yıllık anlaşmaya imza attı.

THE TIMES

Kuyt Fenerbahçe için Liverpool’dan ayrılıyor.

Takım arkadaşlarının ifadesi ile Dirk harika bir oyuncu ve harika bir insan burada gerçekten özlenecek.