Iniguez: "bu Takimla Şampiyonluklar Yaşamak İstiyorum"

24.08.2012

Iniguez: "bu Takimla Şampiyonluklar Yaşamak İstiyorum"

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızda, George Dikeoulakos’tan boşalan baş antrenörlüğe getirilen Koç Roberto Iniguez De Heredia, İstanbul’a geldi. Başarılı sporculuk ve antrenörlük kariyeriyle basketbol dünyasına adını altın harflerle yazdıran Roberto Iniguez De Heredia, havalimanındaki ilk açıklamasında  "Fenerbahçe’nin Avrupa’nın en iyi takımlarından biri olduğunu biliyorum. Bu takımla şampiyonluklar yaşamak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın yeni koçu Roberto Iniguez De Heredia,  Valencia’dan kalkan tarifeli uçakla İstanbul Atatürk Havalimanı’na indi. Havalimanında Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın Menajeri Didem Akın ile medya mensupları tarafından karşılanan Roberto Iniguez De Heredia, yaptığı ilk açıklamada, Fenerbahçe’nin Avrupa’nın en iyi takımlarından biri olduğunu, Fenerbahçe’nin teklifini tereddüt etmeden kabul ettiğini belirtti.

Havalimanı çıkışında FB TV’nin sorularını yanıtlayan Iniguez,"Fenerbahçe, geçen sezonlardan bildiğimiz gibi Avrupa’nın en iyi takımlarından biri. Fenerbahçe’nin teklifini tereddüt etmeden kabul ettim. Benim için bu büyük bir fırsat ve büyük hedefleri olan bir takımı çalıştıracak olmaktan mutluluk duyuyorum. Fenerbahçe ile iyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum. Fenerbahçe ve İstanbul’da olmak benim için çok iyi bir fırsat " dedi.

Türk basketbolu hakkında da bir açıklama yapan Iniguez, "Türkiye, kadınlar basketbolunda oldukça ilerledi. Rekabet seviyesi üst düzeyde.  Kaliteli ve yıldız oyuncuların forma giydiği bir lig. Sorumluluklarımın farkındayım. Burada en iyi şekilde çalışarak, şampiyonluk serisini devam ettirmek istiyoruz" açıklamasında bulundu.

Didem Akın; "Iniguez ile çalışacak olmak bizi heyecanlandırıyor"

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın menajeri Didem Akın, Roberto Iniguez De Heredia ile ilgili yaptığı açıklamada; "Avrupa Şampiyonu bir antrenörle çalışacak olmanın heyecanını yaşıyoruz" ifadelerine yer verdi.