"inşallah Avrupa'da Bayraği Fenerbahçe Eline Alir"

24.05.2011

"inşallah Avrupa'da Bayraği Fenerbahçe Eline Alir"

Spor Toto Süper Lig'de 2010-2011 sezonu şampiyonu Fenerbahçemizin milli oyuncusu Emre Belözoğlu, başarıda en büyük payın teknik direktörleri Aykut Kocaman'ın olduğunu belirterek, genç teknik adamdan övgüyle söz etti.

Emre, Aykut Kocaman'ın, beraber çalışmaktan kelimelerle ifade edemeyeceği kadar mutluluk duyduğu bir teknik adam olduğunu belirterek, "Aykut hoca her şeyin en güzelini hak eden çok dürüst bir insan. İnsanların samimiyetiyle bazı şeyleri ölçebiliyorum. Böyle bir teknik adamla çalışmaktan dolayı çok gururluyum" dedi.

Aykut Kocaman'ın futbolcu olarak şampiyonluk yaşadığı takımda teknik adam olarak da şampiyonluğa ulaşmasıyla ilgili Emre, "Ona böyle bir şey nasip oldu. Hem futbolcu olarak burada şampiyonluk yaşadı, hem de hoca olarak bir ilki yaşadı. Allah işte her zaman temiz kalpli insanlara veriyor" diye konuştu.


-"EN BÜYÜK PAY TEKNİK ADAMIN"-


Milli futbolcu, başarıda en büyük payın Aykut Kocaman'ın olduğunu kaydetti. Teknik adamın iradesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Emre, şunları söyledi:

"Bence başarıda en büyük pay teknik adamındır, ondan sonra futbolcular gelir. Ama teknik adamın oyuncularına göstermiş olduğu irade, samimiyet, şampiyonluğa giden takımlarda bazı şeyleri çok şekillendiriyor. Ligin ikinci yarısı itibariyle Aykut hocanın bize göstermiş olduğu, özellikle koymamızı istediği irade olsun, idmanlarda göstermiş olduğu yakınlık olsun... Kısacası Aykut Hoca bizi bu şampiyonluğa itti."


-"İNŞALLAH BUNUN DEVAMI GELİR"-


Genelde erken yatmayı seven bir insan olduğunu anlatan Emre, "Sivasspor maçından sonra hiç uyumadım. Sivas'tan geç geldik. O saate kadar uyumadım mı zaten günü uykusuz şekilde devam ediyorum. Çünkü erken yatmayı seviyorum. Ama dün akşam uyunacak bir akşam değildi" ifadelerini kullandı.

Zorlu bir sezonun ardından böyle bir başarının gelmesinin herkesi çok mutlu ettiğini kaydeden tecrübeli oyuncu, şöyle devam etti:

"Camiamızın buna ihtiyacı vardı. Geçen sene çok trajik bir şekilde şampiyonluğu kaçırdık. Kolay değildi, şampiyonluğu hayal ederken, birden elinizin avucunuzdan kayıp gidiyor. Sezon başlangıcı da biraz erkene alındı. Öyle olunca özellikle biz, takımın önde gelen oyuncularının sezona iyi başlayamaması takımın durumunu etkiledi, ama ikinci yarıda bambaşka bir Fenerbahçe oldu. Herkes kendi kimliğini bırakıp, Fenerbahçe kimliği altında toplandı. Çok mutluyuz, böyle bir şampiyonluğu hak ettik. İnşallah bunun devamı gelir, Fenerbahçe uzun yıllar şampiyonluklar yaşar."


-"BU SENE GÖRDÜĞÜM BİR TANE KIRMIZI KART YOK"-


Hırsı nedeniyle saha içinde bazen hatalar yaptığını, bundan dolayı üzüldüğü zamanlar olduğunu dile getiren Emre, "Fakat ben enerjimi saha içinde takımımın kazanması için harcamayı seven bir oyuncuyum. Takımım kaybettiği andan itibaren saha içinde psikolojimi de bozabiliyorum. Bunu da eksiklik olarak kabul ediyorum. Ama kimseye bilerek sakatlamak adına, bilerek takımımı yalnız bırakmak adına bir mücadele içinde olmam, bundan önce de olmadım" dedi.

Bundan sonra da hataları, kusurları olabileceğini vurgulayan Emre, "Ancak Türkiye'de bazı şeyler gündeme geldiğinde, isminiz çıktığında geçmişiniz en ufak şeylerde tekrar gündeme geliyor. Benim de hatalarım oldu ama bu sene Fenerbahçe görmüş olduğum bir tane kırmızı kart bile yok. Konuşulan çok fazla şey var. Şampiyonluktan başka bir şey düşünmek istemiyorum. Hatalarım olmasına rağmen bunları toparlamak adına önümüzdeki dönemde elimden geleni yapacağım" ifadelerini kullandı.

Emre, son 4 maçta sarı kart sınırında olmasına rağmen cezalı duruma düşmeden sezonu tamamlamasıyla ilgili de, "Kart görmedim, bazıları uğraştılar kart göreyim diye, ama görmedim, mutluyum" dedi.


-"TRABZONSPOR ŞAMPİYON OLSAYDI, ONLAR DA HAK EDERDİ"-


Trabzonsporlu futbolcuları da tebrik eden Emre, "Onlar da şampiyon olsalardı bu şampiyonluğu hak etmişlerdi. Bizim de şampiyonluğu hak ettiğimizi düşünüyorum. Hak etmeyen kimse özellikle şampiyonlukta böyle uzun bir periyot sonunda kupayı kaldıramaz" diye konuştu.

Geçen sezon da kendilerinin şampiyonluğu son maçta kaybettiklerini hatırlatan Emre, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Trabzonsporlu futbolcuların da emeklerinin son maçta boşa gitmesi onlar adına üzüntü verici. Hepsi benim milli takımdan tanıdığım değerli kardeşlerim. Geçen sene de biz aynı duyguları yaşadık. Biz hak ettik, şampiyon olduk. Ama biz kaybedip, onlar şampiyon olsaydı, onlar da hak ederdi." 


-"İNŞALLAH AVRUPA'DA BAYRAĞI FENERBAHÇE ELİNE ALIR"-


Emre Belözoğlu, gelecek sezon direkt katılacakları Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde, takıma yapılacak takviyelerle başarılı olacaklarına inandığını dile getirdi.

İyi bir takımları olduğunu kaydeden Emre, "İnanıyorum yöneticilerimiz tarafından gerekli takviyeler yapılacaktır. Takviyeler yapılırsa, takımımız Avrupa liglerinde de çok rahat ön sıralarda oynayabilecek bir ekip. İnşallah artık Türk futbolunun Avrupa'da temsil edilmesi adına bir takımın tekrar bayrağı eline alması gerekiyor. Ümit ediyorum bu takım da Fenerbahçe olur" diyerek sözlerini tamamladı.