Ioc Komisyonu, Fenerbahçe Ülker Arena Ve Şükrü Saracoğlu Stadi'ni Gezdi

26.03.2013

Ioc Komisyonu, Fenerbahçe Ülker Arena Ve Şükrü Saracoğlu Stadi'ni Gezdi

2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nı düzenlemeye aday kentlerden biri olan İstanbul’daki incelemelerini sürdüren Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Değerlendirme Komisyonu, Kulübümüz tesisleri olan Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena ve Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nı gezdi.

İlk önce Fenerbahçe Ülker Arena’yı gezdiler

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Bşkanı Prof.Dr. Uğur Erdener ve İstanbul 2020 Adaylık Komitesi Başkanı Hasan Arat eşliğinde ilk olarak Ataşehir’deki Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da incelemelerde bulunan IOC Değerlendirme Komisyonu’nu salon girişinde Kulübümüz Genel Sekreteri Talat Yılmaz, Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Semih Özsoy, Kulüp CEO’muz Hasan Hakkı Yılmaz, Dernek Başkanımız Ali Koç, Fenerbahçe Basketbol Şubesi Genel Koordinatörü Kemal Dinçer ve Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Kaptanı Ömer Onan karşıladı. Fenerbahçe Ülker Arena’daki gezi sırasında Türkiye Kadın Voleybol Milli Takımımız da IOC Başkan Yardımcısı Craig Reedie başkanlığındaki komisyonun üyelerine eşlik etti. Milliler, imzaladıkları formayı Craig Reedie’ye hediye etti. Burada kendilerine bir sunum yapılan değerlendirme komisyonu üyeleri, ardından Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’na geldi.

Komisyon Üyelerini Başkanımız Aziz Yıldırım karşıladı

Uğur Erdener, Hasan Arat ve Ali Koç eşliğindeki komisyon üyelerini Saracoğlu Stadı’nın protokol girişinde Başkanımız Aziz Yıldırım, Genel Sekreterimiz Talat Yılmaz, Kulüp CEO’muz Hasan Hakkı Yılmaz, yöneticilerimiz Deniz Tolga Aytöre, Hakan Dinçay, Yalçın Haker, Yasemin Merçil, Semih Özsoy, Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Fenerbahçe Gençlik Geliştirme Program Sorumlusu Şenol Çorlu, Fenerbahçe Atletizm Şubesi Kaptanı Fikret Çetinkaya ve 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda 1500 Metre Kadınlarda gümüş madalya kazanan Kulübümüz sporcusu Gamze Bulut ile diğer kulüp yetkilileri karşıladı.

Komisyon Üyelerine üzerinde isimleri yazılı ‘Çubuklu’ hediye edildi

Protokol girişinden direk olarak Fenerbahçe soyunma odasına giden Değerlendirme Komisyonu üyelerini burada da Profesyonel Futbol Takımımızın Kaptanı Emre Belözoğlu, İsviçreli oyuncumuz Reto Ziegler ve Profesyonel Futbol Takımımızın İdari Menajeri Hasan Çetinkaya karşıladı. Soyunma odasında komisyon üyelerini bir başka sürpriz daha bekliyordu. Her bir komisyon üyesinin adının yazdığı, 13 adet '12 Numaralı Çubuklu’ forma, odadaki askılara asılmış vaziyette üyeleri bekliyordu.

Üyeler Fair-Play ödüllü gençlerimizle Saracoğlu’nun çimleri üzerinde futbol oynadı


Formaları sırtlarına geçiren IOC Değerlendirme Komisyonu Üyeleri ardından Saracoğlu’nun çimlerine çıktı. Burada üyeleri Dünya Gençlik Fair Play Ödülü’ne layık görülen Fenerbahçe U15 Futbol Takımımızın oyuncu ve teknik ekibi karşıladı. U15 Futbol Takımımızın tüm oyuncuları ve teknik ekibiyle tek tek tanışan komisyon üyeleri, oyuncuların getirdiği futbol toplarını da tek tek imzaladı. Saha ortasındaki toplu fotoğraf çekiminin ardından, U15 Takımımızın oyuncuları Komisyon Başkanı Craig Reedie ve diğer bazı üyelerle Saracoğlu’nun çimleri üzerinde kısa bir süre futbol oynadı ve karşılıklı paslaştı. Tesislerimiz hakkında bilgiler alan IOC Değerlendirme Komisyonu Üyeleri, daha sonra Saracoğlu’ndan ayrıldı.