08.09.2013

Isabelle Yacoubou İstanbul'da

2012-13 sezonunu; Avrupa 2.’liği ve üst üste 8. kez Türkiye Ligi Şampiyonluğu ile tamamlayan Kadın Basketbol Takımımızın yeni transferi Isabelle Yacoubou İstanbul’a geldi.

Fransız sporcumuz öğlen saatlerinde THY ait tarifeli uçakla İstanbul Atatürk Havalimanı’na indi. Takımımızın yeni sezon için kadrosuna kattığı Isabelle Yacoubou geçtiğimiz sezon, Rusya’nın Spartak Moskova takımında forma giymişti.

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın, Rusya’nın Spartak Moskova takımından transfer ettiği Isabella Yacaobua, havalimanında Fenerbahçe Televizyonu’nun sorularını yanıtladı.

Isabella Yacaobua: "Fenerbahçe büyük bir kulüp"
Fenerbahçe gibi büyük bir takıma ve kulübe geldiği için mutlu olduğunu dile getirerek başlayan başarılı oyuncu “Fenerbahçe gibi büyük bir camiaya geldiğim için mutluyum. Fenerbahçe’ye karşı çok kez forma giydim. Fenerbahçe’yi çok iyi biliyordum. Buradaki taraftarı da biliyorum. Motivasyon kaynaklarımdan biri de buradaki taraftar olacak”  dedi.

Smaç basmayı da sevdiğini dile getiren Isabella Yacaobua, fiziğinin izin verdiği müddetçe basketbolun içinde olacağını da söyledi.

Ardından yeni sezondaki hedeflerinden ve beklentilerini anlatan İsabella, “Tabi ki öncelikle takım arkadaşlarımla ve Koçumuz Roberto Iniguez ile tanışacağım. Ardından hedeflerimiz ve beklentilerimiz belli olacak. Böyle büyük bir takımda tek hedefimiz her kulvarda başarılı olmaktır. Biz de elimizden geleni yaparak, başarılı olmak için çalışacağız” diye konuştu.

Didem Akın: “Isabella gibi önemli bir oyuncuyu kadromuza kattık”
Yeni transferimiz Isabella Yacaobua’yu havalimanında karşılayan Takım Menajerimiz Didem Akın ise yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
Yacaobua’nun takıma katılması bizi çok mutlu etti. Pazartesi günü sağlık kontrolü var ve ardından takıma dahil olacak. Çarşamba günü ise Fenerbahçe Topuk Yaylası Kamp ve Dinlenme Tesisleri’nde kampa gireceğiz.  Bizim için bu yıl çok önemli, hedeflerimiz Avrupa Şampiyonluğu. Ciddi bir transfer yaptık. Yacaobua, aynı zamanda Avrupa’nın en iyi beşine de seçildi.  Böyle bir oyuncuyu transfer ettiğimiz için çok mutluyuz. Cappi ve Angel de Ekim ayı başında takımda olacak.