"işimiz Kolay Değil Ancak İnancimiz Tam"

23.05.2011

"işimiz Kolay Değil Ancak İnancimiz Tam"

Beko Basketbol Ligi Play-Off yarı final serisi ilk maçında yarın Efes Pilsen'le karşılaşacak olan Fenerbahçe Ülkerli basketbolcuların kendilerine inancı tam.

Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, basketbolla ilgilenen herkesin Fenerbahçe Ülker-Efes Pilsen serisinin ne anlama geldiğini çok iyi bildiğini söylerken, "Yıllardır şampiyonluk mücadelesi veren iki takım, bu yıl yarı finalde karşılaşacak. Efes Pilsen'de antrenör değişiminin ardından yakalanan çıkışın, onları motive ettiğini ve heveslendirdiğini görüyoruz. Seride işimizin kolay olmayacağını biliyoruz ama inancımız tam" dedi.

Bu sezon sakatlıklardan dolayı yaşadıkları sıkıntılara dikkati çeken Karakaş, "Her sezon sakatlık oluyordu ama bu sene hepsinden fazla yaşadık. Her şeye rağmen çok yetenekli ve kalburüstü oyunculardan kurulu bir takımız. Yarınki maçı kazanıp, seriyi 2-0'a getirmeyi amaçlıyoruz. Hedefimiz bu" ifadelerini kullandı.


-"ERKEN FİNAL DEĞİL"-


Nedim Karakaş, Fenerbahçe Ülker-Efes Pilsen serisinin erken final olarak değerlendirilmesinin doğru bulmadığını kaydederek, şunları söyledi:

"Hangi takım finale çıkarsa, sonuna kadar hak etmiş olacak. Bizim serimiz erken final değil. Neden böyle söyleniyor bilemiyorum. Yarı finale kadar gelen 4 takım da şampiyonluğu hak ediyor ve her takım da kendisinin şampiyon olabileceğine inanıyor. Biz olaya sarı-lacivert bakıyoruz ve kupanın müzemize gelmesini istiyoruz. Bu sezon bir çok branşta şampiyonluk kazandık. Bu da bize görevimizi yerine getirme mecburiyeti veriyor. Rakiplerimiz kim olursa olsun, biz kendi yapacağımız işlere bakacağız. Şampiyonluk kupasını kazanacağız. Bizim tek hedefimiz var. İşimizin kolay olmadığını çok iyi biliyoruz."

Fenerbahçe taraftarlarını yarın yapacakları maça davet eden Karakaş, "Çok yoruldular ama elde edilen şampiyonluklardan sonra bu yorgunluk mutluluğa dönüşüyor. Taraftarlarımızın bu önemli maçta yarın salonu doldurmalarını istiyoruz. Bu saatten sonra takımlarını özleyecekler. Dinlenecekleri uzunca bir dönem var. Bizleri yalnız bırakmasınlar, onlara çok ihtiyacımız var" diyerek sözlerini tamamladı.