01.08.2011

"işimiz Kolay Olmayacak"

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Guus Hiddink, 2014 FIFA Dünya Kupası elemelerinde işlerinin kolay olmayacağını ancak oyuncularına güveninin tam olduğunu söyledi.

Hiddink, Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde çekilen 2014 FIFA Dünya Kupası elemeleri kuralarıyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu'nun internet sitesinde yer alan açıklamasında, gruptaki gerçek rakibin Hollanda olacağına dikkati çekerek, "Benim için de ilginç ve zorlu bir kura bu. Son birkaç yılda, hep pozitif sonuçlar getiren iyi ve genç bir kadro oluşturdular. Son dünya kupasında da final oynadılar" diye görüşlerini aktardı.

Hollandalı teknik adam, Rusya'nın başındayken 2008 Avrupa Şampiyonası elemelerinde Estonya ve Andorra ile aynı grupta yer aldıklarını hatırlatarak, "Bu ekiplere karşı çok dikkatli olup, beklenmedik puan kayıpları yaşamamamız gerekiyor. Romanya da Andorra da şu sıralar zor zamanlar geçiriyorlar. Sıralamadaki yerlerini yükseltmek için çaba sarf edeceklerdir" ifadelerini kullandı.

A Milli Takım'ın bir yenilenme sürecinden geçtiğini kaydeden Hiddink, "Eylül 2012'de elemeler başlayana kadar kadromuz çok daha deneyimli bir hale gelecektir. İşimiz kolay olmayacak ama takımımın elemelerde iyi oynayacağına ve sonuçta başarılı olacağına olan güvenim tam" diye görüş belirtti.