İslam Çupi Kabri Başinda Anildi

07.02.2013

İslam Çupi Kabri Başinda Anildi

Türk Spor Basınının unutulmaz kalemlerinden, Fenerbahçe sevgisiyle dolu ve Fenerbahçemiz  üstüne yazdığı, halen de güncelliğini koruyan, söz edilen yazılarıyla tanınan İslam Çupi, ölümünün 12. yıldönümünde,  Topkapı Maltepe Mezarlığı’ndaki kabri başında düzenlenen bir törenle anıldı.

Anma töreninde Çupi Ailesi’nin fertleri, İslam Çupi’nin eski mesai arkadaşları, yakınları ve sevenleri ile Fenerbahçe taraftarının sembol isimlerinden Paşalı Birol yer aldı. Törende, kabir başında Kuran okundu, lokma tatlısı dağıtıldı.

İslam Çupi kimdir?

"FENERBAHÇE BÜYÜKLÜĞÜ NE ŞAMPİYONLUK BÜYÜKLÜĞÜ, NE KUPA BÜYÜKLÜĞÜDÜR. ONUN BÜYÜKLÜĞÜ BAŞKA BİR BÜYÜKLÜKTÜR İŞTE... ADI KONAMAZ"  sözleriyle Fenerbahçe sevgisini her fırsatta dile getiren İslam Çupi, 1932 yılında Arnavutluk’un başkenti Tiran’da doğdu. Çupi, gazetecilik mesleğine, günlük Spor Gazetesi’nde muhabir olarak başladı. Son Havadis, Türkiye Spor, Yeni İstanbul, Akşam, Tercüman ve Milliyet gazetelerinde spor yazarı olarak çalışan İslam Çupi, evli ve bir çocuk babasıydı. Türkiye Spor Yazarları Derneği ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi, sürekli basın kartı sahibi olan İslam Çupi, 6 Şubat 2001 tarihinde İstanbul’da hayatını kaybetmişti.