06.02.2013

İslam Çupi'ye...

Fenerbahçe Spor Kulübü, tarihinin hiçbir döneminde asla ’sadece bir spor kulübü’ olmamış; tarihi boyunca bir spor kulübünün çok daha ötesinde bir misyonla anılmıştır…

Fenerbahçe’nin benzersiz bir diğer büyüklüğü de kuruluş tarihimiz olan 1907’den itibaren topluma ve ülkemize verdiği sonsuz katkılarıyla tarihe kazınan camiamızın büyüklüğünü, kelimelerle en güzel şekilde anlatan, kalbi Fenerbahçe sevgisi ile dolu, dürüst spor yazarlarıdır.

Her vefat, erken bir ayrılıktır; tıpkı 12 yıl önce İslam Çupi’nin aramızdan ayrılışı gibi…

İlkeli gazetecilik anlayışı, objektifliği ve Fenerbahçe sevgisiyle gönüllerde "Duayen" sözcüğünün tam karşılığını verebilen sayılı gazetecilerden biri olan İslam Çupi’yi bugün saygıyla anıyoruz…Kendisine duyduğumuz derin özlem ve sevgimiz, yürüdüğümüz yolda bizlere ışık olmaya devam ediyor. 

Unutmuyoruz, unutmayacağız:
1989 yılında Konyaspor maçında ilan edilen şampiyonluk sonrasında rahmetli İslam Çupi şöyle yazmış: 
Sevgiler değişmez dozda değillerdir. Beşiktaşlının Beşiktaş’ı sevmesi, Galatasaraylının Galatasaray’ı sevmesi bir sevgi fişeğidir ama Fenerbahçeli’nin Fenerbahçe’yi sevmesi, Türkiye’nin en büyük kıyametidir.

Bizler, bu sevgiyi her gün daha fazla muhafaza etmek ve büyütmek için çalışmaya devam ederken, sen de olduğun yerde huzurlu uyu İslam Çupi...

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ