İsmail Kartal: "beklemediğimiz Bir Mağlubiyet"

15.03.2015

İsmail Kartal: "beklemediğimiz Bir Mağlubiyet"

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, Gençlerbirliği karşısında yakaladıkları pozisyonları değerlendiremediklerini ve sonuçta  beklemedikleri bir mağlubiyetle sahadan ayrıldıklarını belirtti. 
 

Karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, maçı değerlendirdi ve haftaya oynayacakları Beşiktaş maçına değindi.
 

Maça iyi başladıklarını ancak 20-25 dakikadan itibaren rakip takımın karşılaşmada dengeyi sağladığını dile getiren İsmail Kartal şu ifadeleri kullandı:
 

“Maça iyi başladık, pozisyonlar da bulduk ama saha çok ağırdı. İlk 20-25 dakika ama sonra rakibimiz dengeyi buldu, bizden üstün de oynadılar zaman zaman. İlk yarıda beklemediğimiz bir anda gol yedik, sonrasında beraberliği bulunca pozisyonlar da bulduk ama değerlendiremedik. Bizim gibi onlar da buldu ve pozisyonları değerlendiremedi. Oyun git gelli bir hale geldi, biz de oyunu değiştirmek için uğraştık. Gökhan Gönül, Webo ve Emenike üzerinden pozisyonlar da bulduk ama değerlendiremedik. Beklemediğimiz bir mağlubiyet elde ettik. Bunu unutup derbiye hazırlanmak istiyoruz, Gençlerbirliği'ni tebrik ederim.”
 

Mağlubiyet içinse İsmail Kartal, “Galatasaray derbisi bizi etkiledi diye söylemeyelim, aşırı yağış sahanın ağır oluşu sanki etkiledi ama bahanesi yok, günümüzde değildik. Hafta sonu oynanacak Beşiktaş derbisini kazanıp yolumuza devam etmek istiyoruz” diye konuştu.
 

BASIN TOPLANTISI

İsmail Kartal, basın toplantısında ise bu karşılaşmayı unutarak, haftaya Beşiktaş ile oynayacakları derbi maça hazırlanacaklarını söyledi. Maçı ağır bir sahada oynadıklarını kaydeden Kartal, şunları söyledi:
 

"Biz maça iyi başladık. Sonra rakibimiz oyunda dengeyi kurdu ve zaman zaman da bizden iyi oynadı. Eşitliği sağladık daha sonra pozisyon da bulduk ancak değerlendiremedik. Yaptığımız oyuncu değişiklikleriyle oyunu çevirmeye çalıştık ama başaramadık. Rakibimizi tebrik ediyorum gerçekten iyi mücadele ettiler. Bu maçı unutup Beşiktaş ile oynayacağımız derbi maçına hazırlanacağız."
 

İsmail Kartal, şampiyonluk sürecinde böyle puan kayıplarını hesaplamış mıydınız sorusunu "Böyle bir yenilgiyi beklemiyordum. Ancak kapatılamayacak bir puan farkı yok. Beşiktaş maçını kazanmak istiyoruz" diye yanıtladı.
 

Diego'nun oyundan çıkarken verdiği tepkinin sorulması üzerine de Kartal, "Diego maçın heyecanıyla öyle davranmış olabilir. Dünyanın her yerinde bunlar olabiliyor. Soyunma odasında her şey normaldi. Futbolcuların maç seçtiğini düşünmüyorum bugün ağır zeminde oynadık bunun etkisi olabilir. Kazanmayı çok istedik ama olmadı. Rakibimiz de iyi mücadele etti, onları da tebrik ediyorum" şeklinde cevap verdi.