İsmail Kartal: "biz Şampiyonluğa Oynayan Bir Takimiz"

20.01.2015

İsmail Kartal: "biz Şampiyonluğa Oynayan Bir Takimiz"

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal kötü zemine rağmen ikinci yarı iyi oynayarak maçı kazandıklarını belirtti.
 

Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, “Şunu söylemeliyim ki bu kadar kötü bir sahada her iki takım oyuncuları da gerçekten çok özverili, içten, olağanüstü bir oyun ortaya koydular. Biz şampiyonluğa oynayan bir takımız. Çok iyi hazırlandık. Bu hazırlıkların arkasından çok önemli bir oyuncumuzun sakatlanmasına neden oldu zemin.” dedi.
 

Oyuncularının ilk 45 dakikayı saha zeminine adapte olmakla geçirdiğini belirten İsmail hoca, “İlk yarı İyi oynamadığımızı söyleyemem. Ancak ikinci yarı sahaya adapte oldular. Fizik olarak takımımı iyi gördüm. İkinci yarı daha iyi oynayarak maçı kazandık ama Emre’nin sakatlanmasına çok üzüldük. Emre gibi oyuncuların yeri kolay doldurulmuyor. Çok emekler veriyoruz, çok iyi çalışıyoruz ama Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birinin sahasının daha güzel olması gerektiğini düşünüyorum. İnşallah bunları da düzeltiriz. Daha iyi futbol oynayarak, oyuncularımız sakatlanmadan, sağlıklarını ön planda tutarak bütün takımlar, bütün spor kulüpleri bu yarışı Türkiye’ye sunarız.” şeklinde konuştu. 
 

Taraftarlarımıza teşekkür eden İsmail Kartal, “Bizi desteklemeye geldikleri için bütün taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. İkinci yarı en azından onlara layık bir futbol ortaya koyduk. Bu kötü sahaya rağmen verdikleri mücadeleden dolayı oyuncularımı tebrik ediyorum.” dedi.
 

Emre’nin sakatlığıyla ilgili konuşan İsmail Kartal, “Emre’nin MR’ı bu akşam çekilir ama nereden baksanız en fazla 2-3 hafta sürecek gibi duruyor. İnşallah 1-2 haftada düzelir ve takıma döner.” ifadelerini kullandı.