İsmail Kartal: "bu Futbolun Karşiliği Gelecek"

07.02.2015

İsmail Kartal: "bu Futbolun Karşiliği Gelecek"

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, “Rakibimize çok üstünlük sağladık, oyuncularımız taktiksel anlamda kendilerine verilen görevleri yerine getirdiler. Mücadeleden dolayı oyuncularımı tebrik ediyorum, taraftara da destekleri için teşekkür ediyoruz. Sadece kazanamadığımız için üzgünüz, taraftarımıza güzel bir galibiyet hediye etmek isterdik. Bu futbolun karşılığı gelecek, biz Allah'ın izniyle şampiyon olacağız”  dedi.
 

Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan İsmail Kartal, “Diğer maçlara nasıl hazırlanıyorsak, bu maça da o şekilde hazırlandık. Taraftarımızın maça çok ilgi göstereceğini biliyorduk, onlara güzel bir futbol izletmek ve yolumuza kayıpsız devam etmek istiyorduk. Rakibimize çok üstünlük sağladık, oyuncularımız taktiksel anlamda kendilerine verilen görevleri yerine getirdiler” ifadelerini kullandı.
 

Kartal, “Rakibe orta sahayı geçirmeden, baskı kurarak, futbolun doğrularını yaparak ve taraftarımızın da coşkusuyla maçı kazanmak istedik. Çok üstündük, rakibimiz bir frikiğin dışında kalemize gelemedi. Son vuruşu yerine getiremedik, çok gol kaçırdık ve o golü bulamadık. Golü bulsak, çok farklı kazanabilirdik, büyük fark olabilirdi. Mücadeleden dolayı oyuncularımı tebrik ediyorum, taraftara da destekleri için teşekkür ediyoruz. Sadece kazanamadığımız için üzgünüz, taraftarımıza güzel bir galibiyet hediye etmek isterdik. Bu futbolun karşılığı gelecek, biz Allah'ın izniyle şampiyon olacağız” diye konuştu. 
 

“İstekli, coşkulu ve taraftarın da mutluluğunu paylaşarak zaman zaman hızlı oynayarak sonuca gitmek istedik” diyen İsmail Kartal, “Hızlı oyun sırasında pas hataları yaptık, final paslarını veremedik. Son vuruşu iyi yapamadık, sonuç olarak devre arasında birçok transfer yapan Trabzonspor takımını sahadan sildik. Bir gol olsa çok büyük farkla kazanabilirdik. Futbolun doğrularını yaptık, sadece maçı kazanamadık" dedi.