İsmail Kartal: "bu Kupa Başkanimiza, Camiamiza Ve Taraftarimiza Armağan Olsun"

26.08.2014

İsmail Kartal: "bu Kupa Başkanimiza, Camiamiza Ve Taraftarimiza Armağan Olsun"


Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, Galatasaray karşısında çok fazla pozisyon üreten, kontrolün de Fenerbahçe’de olduğu bir oyun sahaya yansıttıklarını dile getirdi.


Galatasaray karşısında kazanılan Süper Kupa’yı; Başkanımıza, Camiamıza ve Taraftarımıza armağan ettiklerini dile getiren Teknik Direktörümüz İsmail Kartal maçın ardından yayıncı kuruluşa şu şekilde konuştu:


"Öncelikle oyuncularımı tebrik ederim. Çok sıcak, nemli ortamda 120 dakika her şeyi yapmaya çalıştılar. Ortaya koymamız gereken bir felsefe, bir anlayış var. Taktiksel anlamda konuştuğumuz ne varsa, hepsini değilse de çoğunu yaptılar. Oyunun büyük bölümünde oynamak isteyen bizdik. Çok fazla pozisyon ürettik, Galatasaray'a da çok fazla pozisyon vermedik. Hamlelerimizi oyunun gidişatına göre yaptık. Kontrolün bizde olduğu, ön tarafta baskıyla rakibi hataya zorladığımız, rakibi baskıya aldığımız bir maç oldu. Penaltılarla elensek de üzülmeyecektik. Şampiyon takımız, çalışmaları sahaya yansıtıp sonucunu bekleyecektik. Bize yakışanı yaptık. Başkanımıza, yöneticilerimize, camiamıza, taraftarlarımıza armağan olsun. Oyuncular ne söylediysek birçoğunu yerine getiriler. Hayırlı olsun."