İsmail Kartal: "daha İyi Oynamaliydik"

25.04.2015

İsmail Kartal: "daha İyi Oynamaliydik"

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, 1-1’lik beraberliğin ardından şampiyonluğa oynayan takımın daha iyi pas yapması ve daha iyi oynaması gerektiğine vurgu yaptı.
 

Eskişehirspor maçının ardından yayıncı kuruluşa maçı değerlendiren İsmail Kartal, "İlk devre oyuna iyi başladık. Disiplinli oynadık ve gol geldi, kendi kalelerine attılar. Rakip de çok fazla pozisyon bulamadı. Biz de çok üretken değildik. İkinci devre çok iyi oynadığımız söylenemz. Şampiyonluğa oynayan takım daha iyi mücadele etmeliydi, daha fazla pas yapmalı ve daha iyi oynamalıydı. Kendi kimliğimizden uzaktık. Oyunun son bölümlerinde kazanma uğruna riskli oynadık. Rakibimize de bir iki tane kontradan pozisyon verdik. Onların da bizi oynatmama adına oyun kurguları vardı. Çok üretken bir maç değildi, kısır bir maçtı. Şampiyonluk yolunda 1 puan aldık. Önümüzde 6 maç var. Bu maçları düşünerek yolumuza devam etmek istiyoruz" dedi.
 

Kendilerini eleştireceklerini ifade eden İsmail Kartal, "Biz 23 kişiyiz. Kazandığımız zaman nasıl oyuncularımıza övgüler yapıyorsak, bugün bu tercihleri yaptık. Oyuna kim girerse girsin aynı şeyi yapacaktı. Futbolda böyle sonuçlar olacaktır. Bir hafta kazandık diye öyle, bir hafta puan kaybettik diye böyle olmaz. Kendimizi tabii ki eleştireceğiz ama maç 1-1 bitti ve 1 puanla buradan ayrılıyoruz" diye konuştu.
 

Basın toplantısı

Eskişehir Atatürk Stadı’nda oynanan karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında maçı değerlendiren İsmail Kartal, "İlk devre disiplinli başladık. Oyun olarak çok  fazla üretken değildik. Rakip buna izin vermedi. Onlar da kendi alanlarına geçerek, topun karşısına geçerek bizi oynatmadı. Buradan bir puan almayı istediler. İlk devre rakibimizin kendi kalesine attığı golle öne de geçtik, ikinci yarı istediğimiz gibi bir oyun oynayamadık. Daha fazla pas yapan, daha fazla pozisyon üreten bir Fenerbahçe yoktu. Sahada silik kaldık" dedi.
 

Eskişehir'den 1 puan aldıklarını ifade eden Kartal, şöyle devam etti: "Geçen hafta nasıl galip geldiğimizde her şey bitmediyse şu an da hiçbirşey bitmedi. Önümüzde 6 maç var. Bu maçları kazanmak için yolumuza devam edeceğiz.”
 

Her oyuncunun her maçta oynayabileceğini ifade eden Kartal, “23 kişilik kadroyuz, her oyuncu her maç oynayabilir. Diego da zamanı gelince bundan sonraki maçlarda şans bulabilir. Emenike ile Kuyt'a gelince, Kuyt sakatlıktan yeni çıkmıştı. Bu ilk 11 Bursaspor'u yenmeyi başardı. 23 kişilik kadroda her oyuncuya saygı duyuyoruz" diye konuştu.
 

Oyun içinde değişiklikler yaptıklarını belirten İsmail hoca, "Geçen hafta oyun içindeki değişiklikle maçı kazandık, bu hafta ise berabere bitti. Genele bakıyoruz. Takım olarak ikinci yarı sahada silik kaldık" değerlendirmesini yaptı.
 

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, ikinci yarıda 1-0'lık skoru korumak için bir plan yapmadıklarını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:
 

"Biz topa sahip olmak ve oynamak istedik. Zeminin çok sert olduğunu söylediler. Ben hiçbir zaman bahanelere sığınmadım. İkinci yarı istediğimiz gibi oynayamadık ve bir puan aldık. Herşeye rağmen 1 puan aldık ve yolumuza devam ediyoruz. Emre'nin kasığında ufak bir problem oldu. Oyundan onun için aldık."