İsmail Kartal: "futbolcularimla Gurur Duyuyorum"

05.10.2014

İsmail Kartal: "futbolcularimla Gurur Duyuyorum"

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, Torku Konyaspor maçında 10 kişi kalmalarına rağmen maçı bırakmayan futbolcularıyla gurur duyduğunu belirterek, maçın sonunda 2-3 oyuncunun yorgunluktan ayaklarına kramp girdiğini belirtti.


Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan İsmail Kartal, “Birkaç haftadır iyi olacağız, iyi takımız diye konuşuyorum. Maça Konya iyi başladı, 15-20 dakikadan sonra golü bulduk daha iyi oynamaya başladık. İstediğimiz gibi tempo yarattık. Ondan sonra bir penaltı, anlayamadığım şekilde anlamsız bir kırmızı kart. Ortam gerildi” değerlendirmesinde bulundu.


Soyunma odasına 10 kişi giden takımı ile yaptıkları toplantıya değinen Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, “Devre arasında soyunma odasında bir toplantı yaptık. 10 kişi kalsak bile disiplinle oynarsak bu takımı yenebileceğimizi göstermemiz gerektiğini konuştuk. Fenerbahçeli duruşunu yansıtmamız gerektiğini söyledik. Buna hazır olduğumuzu 2 hafta önce söylemiştim. 10 kişi bile kalsak ruhumuzu göstermemiz gerektiğini söyledik. İkinci yarıda bu ruhu hissettirdik. 10 kalmamıza rağmen oyunu bırakmadılar. Maç sonunda 2-3 tanesinin ayağına kramp girdi. Bu oyuncular varsa şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olduğunu gösterdiler. Futbolcularımla gurur duyuyorum. Onlara her şeyin en iyisi yakışır, tebrik ediyorum. Güzel mesajlar verdiler. Fenerbahçelilik adına onlarla ne kadar gurur duysak azdır” ifadelerini kullandı.


Galibiyetin öneminin altını çizen İsmail hoca, “Biz bu akşam birçok şeyi kazandık takım olarak. Bu gece çok şey kazandık.Bu galibiyet bize inanan taraftarımıza, camiamıza bayram hediyesi olsun” dedi.
 

Milli takım arası içinse İsmail Kartal, “Bu ara bize bir nefes oldu. En iyi şekilde değerlendirip, iyi çalışacağız. Bir nefes oldu en iyi şekilde değerlendireceğiz” diye konuştu.