İsmail Kartal: "galibiyeti Camiamiza Ve Taraftarlarimiza Armağan Ediyoruz"

22.03.2015

İsmail Kartal: "galibiyeti Camiamiza Ve Taraftarlarimiza Armağan Ediyoruz"

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal Beşiktaş karşısında elde edilen 1-0’lık galibiyetin ardından açıklamalarda bulundu. Bu sezon oynadıkları 5 derbinin 4'ünden galibiyetle ayrıldıklarını belirten İsmail Kartal, galibiyeti camiamıza ve taraftarlarımıza armağan etti. 
 

İlk olarak karşılaşmayı değerlendiren Kartal, "Geçen hafta kötü oynadık ve üç puan kaybettik. Bunun üzüntüsünü yaşadık. Hemen bu maçın olması nedeniyle zorlu maça hazırlandık. Bu maç öncesi toparlanmamız ve maça en iyi şekilde hazırlanmamız gerekirdi. İyi konsantre olduk. Maça başlarken elimizde olmayan sebeplerden dolayı sıkıntılar yaşadık. Maçın başında Gökhan Gönül sakatlandı, bir Emenike olayı oldu. Ondan sonra Raul'un sakatlığı yaşandı. Bir antrenörün yaşayabileceği tüm olumsuzlukları yaşadık" dedi. 
 

İsmail Kartal, “İlk yarı net 3 pozisyon yakaladık. Emenike de gol atmak ister ama kaçırdı. Kalbi çok temiz bir çocuk. Rakibimiz de şampiyonluğa oynayan bir takım. Şampiyonluğa oynayan takım karşısında herkes oyuncusuna sahip çıkmalı. Emenike de bir anlık üzüntüden dolayı bu hareketi yaptı. Devre arasında hem kendini daha fazla kaybetmemek için Webo’yu oyuna aldık. Taraftarımız her şeyin daha iyi olmasını istiyorlar ama biz de onları mutlu etmek istiyoruz. Şampiyonluk yolunda takımımıza güvensinler, destek versinler" ifadelerini kullandı.  
 

Maçın analizini yapan İsmail Kartal, "Birçok bölümde rakibimize üstünlük sağladık. Bu sene 5 derbi oynadık dördünü kazandık, bir tanesini yenildik. Bir tanesini de nasıl kaybettiğimiz ortada. Önemli olan diğer maçlarda da aynı ciddiyet ve konsantrasyonu ortaya koymak, bunu sağlarsak her takımı yenebiliriz. Galibiyeti tüm camiamıza ve taraftarlarımıza armağan ediyoruz" diye konuştu.
 

Emenike'nin formasını çıkarmasını nasıl karşıladığı sorusuna İsmail Kartal, "Taraftarımızın daha hoşgörülü olması ve futbolcusuna biraz daha sahip çıkması lazım. Futbolcu bu coşkuyu arkasında hissederse daha fazlasını yapmak ister. Ama tepki gelince eli ayağı titrer, yapmak istediklerini yapamaz. Taraftar bize inansın destek versin. Biz onları mahcup etmedik. Golü birinci dakikada atmak isterdik ama son dakikada geldi. Önemli bir galibiyet aldık inşallah kalan 9 maçı da kazanıp şampiyon oluruz" diye sözlerini bitirdi.