İsmail Kartal: "genç Oyunculara Şans Vermeye Devam Edeceğim"

02.12.2014

İsmail Kartal: "genç Oyunculara Şans Vermeye Devam Edeceğim"

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, Kayserispor maçında olduğu gibi diğer maçlarda da genç oyuncularına şans vermeye devam edeceğini söyledi.
 

Kayserispor maçı sonrası yayıncı kuruluşa konuşan İsmail hoca, “Altyapıdan gelen oyuncuları, A takıma kazandırabilir miyiz, içlerinden 1-2 tane A takımda oynayabilecek oyuncu yakalayabilir miyiz diye uğraşıyoruz. Kayseri geçen sene düşmüş, Süper Lig ayarında bir takım. Sonuç önemli değil, ben bu gençleri kazanmak için oynatmaya devam edeceğim. İçlerinde 1-2 tane oyuncu yakalarsak, Türk futboluna kazandıracağımız oyuncular olacak. 17-18 yaşında çocuklar, ilk maçına çıkıyor. Stres, baskı doğal. Belki performanslarının altında görünseler de ben onların antrenmanda yaptıklarını biliyorum. İyi mücadele ettikleri için tebrik ediyorum” dedi.
 

Bu maçta görev verdiği yedek oyuncuların performansından ise memnun olduğunu dile getiren İsmail Kartal, “Gidebileceğimiz yere kadar gideceğiz. Gençlere şans vermeye devam edeceğiz”  diye konuştu.
 

BASIN TOPLANTISI
Kayserispor maçı sonrasında düzenlenen basın toplantısında konuşan İsmail Kartal,  “Ortada geçen bir maçtı. Gençlerle, A Takımda oynayan-oynayamayan oyuncularla hem gençleri daha iyi görebilmek, hem onları A takıma hazırlayabilmek ve içlerinden 1 ya da 2 tane destekleyebilecek, kadroyu zorlayabilecek oyuncular yakalayabilir miyiz diye böyle bir seçenekle sahaya çıktık. Bundan sonrada bu seçeneklerim gençler üzerinde devam edecek. Önemli olan altyapıdan Fenerbahçe’ye 1 tane 2 tane oyuncu çıkartabilmek, aynı zamanda Türk futboluna kazandırabilmek. Kupa maçlarında onlara şans vermeye devam edeceğim. Bu tip sonuçlar olabilir. Gençleri kazandıracaksak, kazandırmak istiyorsak şans vermeye devam edeceğim ama bazı gençler, bazı oyuncularım bugün beklenilenin altında bir performans ortaya koymuş olabilirler. Normaldir. Ben çok doğal karşılıyorum. Çünkü ilk defa bu formayı giyip Fenerbahçe Stadı’na çıkıyorlar. Televizyonunda naklen verdiğini düşünürsek stres yaptılar, aşırı baskıdan dolayı bazıları beklenilenin altında performans göstermiş olabilir. Ben bunları biliyorum. Bilincindeyim. Ancak eğer onları kazanmak istiyorsak geri adım atmayacağım. Sonuna kadar bu oyunculara şans vermeye devam edeceğim” dedi.
 

İsmail hoca, “Egemen uzun zamandır ilk defa oynadı. Artık yavaş yavaş oynatarak maç performansını yakalaması için şans vereceğiz ki hazır hale getirelim. Bruno Alves ise birkaç haftadır oynamıyordu. O’nu da oynatıp maç eksiğini, maç ritmini yakalaması için ikisini yan yana oynattım. Bundan sonra oynayacağımız lig maçlarında onları hazır hale getirebilmemiz için oynamayan oyuncularımızı da Mehmet Topuz, Selçuk gibi oyuncular daha iyi aktif hale gelsinler maç ritmini yakalamaları için onlar içinde iyi bir maç oldu” şeklinde konuştu.