İsmail Kartal: "istediğimiz Gibi Bir Oyun Oldu"

28.04.2015

İsmail Kartal: "istediğimiz Gibi Bir Oyun Oldu"

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, 2-1 mağlup ettikleri Bursaspor karşısında istedikleri oyunu ortaya koyduklarını söyledi.


Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan İsmail Kartal, “Bizim takımımız topu iyi kullanan, topun hızını arttıran, futbol oynamak isteyen, futbol oynayan bir takımdı. Bursaspor yönetimini, sahanın bakıcılarını tebrik ediyorum. Gerçekten ülkemizde böyle zemini olan ender sahalardan bir tanesi. Futbolun güzelliklerini ortaya koyabilmek için böyle sahalara ihtiyacımız var. Bursaspor’la Kadıköy’de yapılan maçta iki takımda elinden gelen en iyi mücadeleyi ortaya koymuştu. Tabi ki onlarında, bizimde pozisyonlarımız vardı. Biz bunları bilerek maça hazırlandık. Rakibimize benzer pozisyonlar vermedik. Sadece duran toptan ve karambolden birkaç pozisyon oldu. İyi mücadele ettik, iyi konsantre olduk. İstediğimiz gibi bir oyun oldu. İstediğimiz sonucu da elde ettik. Bursaspor’u tebrik ediyorum, bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum. İnşallah İstanbul’da bu avantajlı skorumuzu pekiştirerek adımızı finale yazdırırız.” şeklinde konuştu.


Basın Toplantısı

Bursa Atatürk Stadı’nda oynanan karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında maçı değerlendiren İsmail Kartal, “Futbol oynamak isteyen, pas yapan bir takım olduğumuz için gerçekten çok güzel bir şekilde istediğimiz oyunu oynadık. 2-1’in avantajını korumak için beşli defansa döndük. İstediğimiz skoru elde etmek için maçı bu şekilde bitirmeyi hedeflemiştik. Daha fazla gol bulabilirdik. Pozisyonları da bulduk. Rakibimizin de birkaç tane karambolden bulduğu pozisyonları vardı ama istediğimiz skoru elde ettik. Bugünkü maçta iyi oynayıp iyi mücadele ettikleri için ve iyi konsantre oldukları için tüm oyuncularımı tebrik ediyorum.” dedi.


Hakemlerle ilgili teknik adamların yaptığı eleştirilere sinirlenen İsmail hoca, "Antrenörlük hayatım boyunca hiçbir kulübü, hakemleri speküle edecek bir açıklamada bulunmadım. Hepimiz ülkemize hizmet ediyoruz futbol adına. Bir meslektaş olarak bunları yadırgıyorum. Hakemlerin hataları olur. Bizim lehimize, aleyhimize hatalar da olur. Maçlardan önce, daha maç oynanmadan sanki Fenerbahçe her maçı kendi evinde hakemlerle kazanıyormuş gibi yorum yapılması yanlış. Ben bunların olmasını istemiyorum. Bugünkü maçta da bizim lehimize de hatalar olmuştur, aleyhimize de hatalar olmuştur. Bunları dile getirmek hepimizin hakkı tabi ama söylemek istediğim daha maç başlamadan bunların dile getirilmesi yanlış."  şeklinde yorum yaptı.


Maç öncesinde stada giderken takım otobüsüne atılan yabancı maddelerle ilgili Kartal, "Bunlar istemediğimiz şeyler. Normalde bugün bir futbol karşılaşması var. Yarı final ilk ayağı. Bütün Bursalılar stadı doldurmuş, güzel bir ambiyans vardı. Keşke ülkemizde oynanan bütün maçlar böyle olsa, bütün statlar dolsa. Anlayamadığım bir şey var, biz de bu ülkenin takımıyız. Bizim kadar taşlanan bir futbol takım var mı merak ediyorum. Her gittiğimiz yerde bu oluyor maalesef ama İstanbul’da bizim stadımıza gelen takımlar böyle bir şeyle karşılaşmıyor. Bu nasıl sona erdirilecek, ben de bilmiyorum. Rahatsız oluyoruz, saklanarak falan maça gidiyoruz. Acaba taş mı gelecek diye düşünerek maçlara gidiyoruz. Sonuçta bu ülkenin insanlarıyız. Futbola hizmet etmeye çalışıyoruz. Ne var burada, neyi paylaşamıyoruz." diye konuştu.


Emenike’nin performansını değerlendiren Kartal, “Emenike bugün oyunda kaldığı sürece iyi oynadı. Çok da güzel bir gol attı. Daha fazla atabilirdi. Attığı golle moral buldu. Kendisini tebrik ediyorum.” dedi.

Hedeflerinin 2 kupayı da kaldırmak olduğunu ifade eden Kartal sözlerini şu şekilde noktaladı: “Bizim hedefimiz 8 maç sonunda 2 kupayı da kazanmak. İki kulvarda da gidiyoruz ancak bu futboldur. Bazen siz çok istersiniz olmaz, bazen çok istediğinizin karşılığını alabilirsiniz. İyi bir kadromuz var. Yönetimimiz, biz, oyuncularımız bu işe kenetlendik. İnşallah sezon sonunda 2 kupayı da kaldıran biz oluruz.”