İsmail Kartal: "istediğimiz Oyunu Oynadik"

20.08.2014

İsmail Kartal: "istediğimiz Oyunu Oynadik"

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, Roma maçında ufak tefek hatalar olsa da istedikleri oyunu sahaya yansıttıklarını ifade etti.


Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında ilk olarak karşılaşmayı değerlendiren Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, "Genel anlamda yapmak istediklerimizi büyük ölçüde yaptık. Bazı oyuncularımız Dünya Kupası nedeniyle kampa geç katıldılar. Geç gelen oyuncularımızı fizik olarak diğer arkadaşlarıyla aynı seviyeye getirebilmek için çok çalışıyoruz. Bu tip maçlarda onları oyunda fazla tutarak, bütün takımı aynı seviyeye çekebilmek istiyoruz. İstediğimiz oyunu oynadık. Taktiksel olarak, oyun felsefemizi rakibimize hissettirerek, bir bütün olarak yapmak istediklerimiz yaptık. Ufak tefek hatalarımız olsa da bunları en kısa sürede gidereceğiz" dedi.


Roma'ya ve Salih Uçan'a başarılar dileyen İsmail Kartal,"Roma açılış maçında zaman zaman iyi oynadı. Kendilerini tebrik ediyorum. Onlara da başarılar diliyorum. Aynı zamanda bizim oyuncumuz Salih Uçan'a da başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.


İyi oyunculardan kurulu bir takıma sahip olduğunun altını çizen Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, "Biz geçen sene Türkiye ligi şampiyonuyduk. İyi bir takımımız var. Oyunun 3'te 2'lik bölümünde oynatmak istediğim oyuncularla mücadele ettik. Bu tip maçlarda diğer oyuncularımız da test etmemiz gerekiyor. Skor ve sonuç önemli değildi. Zaman zaman yapmak istediklerimizi yaptık. İyi bir futbol, iyi bir maç oldu. Seyircilere de iyi bir maç izlettiğimiz için hem kendi takımım adına hem de rakip takım adına mutluyum" diyerek sözlerini noktalandırdı.