İsmail Kartal: "iyi Oynadik, İyi Mücadele Ettik"

02.11.2014

İsmail Kartal: "iyi Oynadik, İyi Mücadele Ettik"

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, Beşiktaş karşısında iyi oynayarak, iyi mücadele ederek sonuca gittiklerini ifade etti.


Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan İsmail Kartal,"Beşiktaş derbi maçına iyi hazırlandık, iyi konsantre olduk. Çok güçlü, son haftalarda çok coşkulu oynayan iyi bir takıma karşı kazandık. İyi mücadele ettik, oyuncularımı tebrik ediyorum Beşiktaş'ı burada yendiğimiz için. Verdiğimiz taktiksel görevleri harfi harfi yerine getirdiler. Bir iki ufak tefek hatalarımız olsa da maçı kazanmasını bildik. 3 puan aldık, önümüze bakıyoruz. Şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olduğumuzu bu akşam herkese gösterdik. Beşiktaş'ı da tebrik ediyorum, onlar da 10 kişi kalmalarına rağmen iyi mücadele ettiler. Çok güçlü bir takımı yendik. Çok güçlü bir takım karşısında çok güçlü bir şekilde, birçok pozisyon bularak galip geldik, daha farklı kazanabilirdik. Bir iki duran topta rakibimize pozisyon verdik, onun haricinde net pozisyon vermedik. Bizim daha net pozisyonlarımız vardı. Bunları değerlendirebilseydik, buradan çok daha farklı bir galibiyetle ayrılabilirdik. 3 puan aldık, yolumuza devam ediyoruz. Fenerbahçe karakterini, duruşunu ve ruhunu ortaya koydular. Onları tebrik ediyorum” dedi.
 

Hedefleri yolda ilerlediklerini ifade eden İsmail hoca, “Biz hedeflediğimiz yolda ilerliyoruz başkaları ne söylerse söylesin, bizi çok fazla ilgilendirmiyor. Ufak tefek eksiklerimiz var, bunların farkındayız. Bunlarla ilgili hep beraber çalışıyoruz. Gün geçtikçe iyi yolda olduğumuzu görüyorum. Sow ve Emenike'ye ne zamandır gol atamıyorlar diye eleştiriler vardı. Ben onlardan daha fazla mutlu oldum gol attıkları için. Eleştiri olabilir tabii ki ama biz Galatasaray derbisini de kazanabilirdik. Oyuncumuz atılmasa o maçta da iyi oynayan bizdik. 10 kişi kalmamıza rağmen, mağlup durumda olmamıza rağmen gol attık. Bu akşam da iyi oynadık, iyi mücadele ettik, daha farklı kazanabilirdik. Önümüze bakıyoruz, 3 puanı aldığımız için oyuncularımızı tekrar tebrik ediyorum. Bugün başkanımızın doğum günüydü. Başkanımıza ve taraftarlarımıza armağan olsun bu gailbiyet” ifadelerini kullandı.