İsmail Kartal: "kaçirdiğimiz Golleri Bu Akşam Kaçirmadik"

04.04.2015

İsmail Kartal: "kaçirdiğimiz Golleri Bu Akşam Kaçirmadik"

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, Çaykur Rizespor karşısında hak ettikleri bir galibiyet aıldıklarını belirtti. Aslında her maçta bir çok gol pozisyonlarına girdiklerini hatırlatan Kartal, “Kaçırdığımız golleri bu akşam kaçırmadık. Farklı bir galibiyet elde ettik” dedi.


Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, Çaykur Rizespor deplasmanında aldıkları 5-1'lik galibiyetin ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.
 
Öncelikle maçı değerlendiren Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, "Buraya kazanmak için gelmiştik. Sakatlarımız olsa bile sahaya çıkan 11 en iyi 11'dir. İnsanlar biraz geri gidip, hafızalarını yoklasın; biz her maçta çok pozisyona giriyorduk ancak istediğimiz golleri atamıyorduk. Kaçırdığımız golleri bu akşam kaçırmadık. Farklı bir galibiyet elde ettik. Rakip takımın oyuncuları tarafından, aşırı kas çekmelerinden şanssız sakatlıklar yaşıyoruz. Bunlardan dolayı üzgününüz, sıkıntılıyız. Dışarıdan zor gibi gözükse de maç içerisinde oyuncularımızı kaydırarak oynuyoruz. Herkes görevini yapıyor. Maç fazlasıyla lider olduk, haklı bir galibiyet elde ettik. Çaykur Rizespor çıkış yakalamıştı ama biz iyi oynadık. Çaykur Rizespor'a da bundan sonra başarılar diliyorum" dedi.
 

Sakatlık yaşayan oyuncularla ilgili konuşan İsmail Kartal, "Volkan'a tekme atıldığı söyleniyor, kart çıkması gerekiyordu. Alves 'Devam edemeyeceğim' dedi. Alper, Milli Takım'dan sakat geldi. 4-0'dan riske etmemek için Emenike'yi aldık. Mehmet Topuz sakatlandı. Sağolsun 5-6 dakika sakat oynadı. Kadromuzu kupada ve lige iyi şekilde değerlendirerek oyunculara yük bindirmeden bu dönemden çıkmalıyız. Şampiyonluğa oynuyoruz, bugünler özverili günler" diye konuştu.
 

Moussa Sow ve Pierre Webo'nun performansı ile ilgili soruya da Kartal, "Sow, gollerin dışında da güzel işler yaptı. Webo bir gol attı ama bir-iki tane daha atabilirdi. Biz atılan gollere değil, performansa bakıyoruz, rakipleri inceliyoruz ve 11 belirliyoruz. Moussa gol attı ama gollerin dışında da iyiydi. Webo da iyiydi, inşallah böyle devam ederler" yanıtını verdi.