İsmail Kartal: "kaybetmemek İyiydi"

27.01.2015

İsmail Kartal: "kaybetmemek İyiydi"

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal ikinci yarı ilk yarıya kıyasla daha yi oynadıklarını belirtti.
 

Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Kartal, “Maçın ilk yarısında iyi değildik. İyi konsantre olamadık. Rakibimizin pozisyonları vardı. İkinci yarı daha iyiydik. İstediklerimizi sahaya yansıttık. Pozisyonlar ürettik. Kendimize yakışır bir futbol oynamaya başladık ve golü de bulduk. Genç oyuncularımızı da oynattık. Kazanmasak bile kaybetmedik. Tam olarak mutlu olamadık ama kaybetmemek iyiydi. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Sakat vermedik. Sadece Hasan Ali'nin bir ağrısı var” dedi.
 

Sow’un Senegal Milli Takımı'ndan dönecek olmasının sevindirici olduğunu kaydeden İsmail Kartal, "Elenmeleri Sow adına mutlu olunacak bir durum değil ama bizim adımıza iyi bir şey. Sağlıklı şekilde dönmesi bizim adımıza sevindirici" ifadelerini kullandı.
 

Sakatlıklarla ilgili açıklamalarda bulunan Kartal, "Kuyt'ı iki gündür antrenmanlara çıkarmıyoruz, koruyoruz. Karabükspor maçına yetişecek. Emre'nin gelmesine daha var" şeklinde konuştu.
 

Son olarak İsmail Kartal, "Transfer yapacak mısınız?" sorusuna, "Şu an gözükmüyor" yanıtını verdi.
 

Basın toplantısı
 

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında karşılaşmayı değerlendiren İsmail Kartal, kulüp olarak Ziraat Türkiye Kupası'nda daha çok genç oyunculara şans verdiklerini belirtti.
 

Kayserispor karşısında takımının ikinci yarıda ortaya koyduğu futboldan memnun olduğun vurgulayan Kartal, şöyle devam etti:
 

"İlk devre genelde çok iyi oynayamadık, maça konsantre değildik. İkinci yarı iyi başladık, iyi konsantre olmuştuk. Devre arasında oyuncularımızla yaptığımız toplantının sonucunda ikinci yarıda daha iyi bir Fenerbahçe vardı. Pozisyonlar da ürettik bunlarından bir tanesini değerlendirdik. Sonuç olarak biz bugüne kadar kupada gençleri oynatarak, Fenerbahçe'ye, Türk futboluna kazandırabilmek adına uğraşıyoruz. Bugün de 4 genç oyuncumuza şans verdik. Maçın ikinci yarısındaki oyundan memnunum. Oyuncularımızı tebrik ediyorum, önümüze bakıyoruz. Bundan sonra son hafta oynayacağımız Bayburt maçıyla gruptan çıkmayı hedefliyoruz."
 

Bir basın mensubunun Bursasporlu Ozan Tufan'ın transferiyle ilgili son gelişmeleri sorması üzerine Kartal, "Transferi Başkanımız ile yöneticilerimiz takip ediyor. Ozan Tufan'ı takımımıza katmak istediğimizi daha önce söylemiştik. Ama bunun ekonomik şartları, iki kulübün arasındaki ilişkilerdeki son durumu ben bilmiyorum" yanıtını verdi.
 

Genç oyuncuların gösterdiği performansın kendisini mutlu ettiğini dile getiren Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, amaçlarının A takıma bir kaç genç oyuncuyu kazandırmak olduğunu da sözlerine ekledi.