İsmail Kartal: "kazandiğimiz İçin Mutluyum"

21.09.2014

İsmail Kartal: "kazandiğimiz İçin Mutluyum"

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, Gaziantepspor karşısında zaman zaman zorlansalar da galibiyetten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.


Maçın ardından yayıncı kuruluşa karşılaşmayı değerlendiren İsmail Kartal, "Maçın zor geçeceğini biliyorduk, maçtan önce de ekip olarak çok çalıştık, Gaziantepspor'u izledik, analiz yaptık ve takıma anlattık, bunlara çalıştık. Rakip maça iyi başladı. Mert'in kurtarışları oldu, zaman zaman biz de iyi oynadık üstünlüğümüzü kabul ettirdik, pozisyon ürettik ve denge buldu maç. Böyle git-geli çok, pozisyonu zengin bir maç oldu. Ben her şeye rağmen kazandığımız için mutluyum. Okan hocayı da tebrik ederim, iyi bir takım yaratmış. Genç, disiplinli bir takım. Onlar da futbolu çirkinleştirmeden mücadele ettiler" dedi.


Maç içinde Emre ile Emenike arasında yaşanılan diyalog ile ilgili İsmail hoca, "Futbolda bazen böyle beklentiler gol gelmeyince, taraftarın beklentisi strese sokabilir, oyuncular arasında da olabilir. Gerginlikler olabilir, biz bir takımız ufak tefek şeyler bunlar. Dünyanın en büyük takımlarında da oluyor. Sonuçta kazandık, çok mutluyum ligin ilk haftasında, performans seviyesinin düşük olduğu ortamda benim için bu galibiyet önemliydi" şeklinde konuştu.


Bu sezon hücum anlamında etkisiz mi kalıyorsunuz? sorusuna İsmail Kartal, "Geçen sene ilk 4-5 hafta nasıl oynadığımızı, maçları kaç kaç kazandığımıza bakarsanız, üretkenliğimizi daha iyi kıyaslarsanız. Bizde çok milli takım oyuncusu var. Tam anlamıyla dolu dolu çalışamıyoruz. Yavaş yavaş her geçen gün ilerliyoruz. Belki de geçen senenin üzerine koyarak gideceğiz. Her gün üstüne koyarak, geçen senenin de üzerine koyarak devam etmek ve şampiyon olmak istiyoruz. Oyuncularıma güveniyorum, onları çok seviyorum. Herkes bilsin biz çok çalışıyoruz, inşallah bunun karşılığını da alacağız" yanıtını verdi.