İsmail Kartal: "önce Futbolcularimin Sağliği Gelir"

31.12.2014

İsmail Kartal: "önce Futbolcularimin Sağliği Gelir"

Ziraat Türkiye Kupası 4. haftasında Altınordu ile oynayacağı karşılaşmanın, olumsuz hava ve saha koşulları nedeniyle ertelenmesinin ardından Teknik Direktörümüz İsmail Kartal ve Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu açıklamalarda bulundu.


İsmail Kartal: “Önce futbolcularımın sağlığı gelir”


Maçtan önce sahaya çıktığını ve zeminin futbola elverişsiz olduğuna kanaat getirdiğini ifade eden İsmail hoca, “Maçtan önce oyuncularımla beraber sahaya çıktım. Eski futbolcu olarak bu sahada futbol oynanamayacağına kanaat getirdim. Bizi hakemin odasına davet ettiler. Hakeme, bu sahada kendi adıma futbol oynanmaması gerektiğini ve her iki takım açısından da önce futbolcularımızın sağlığının gelmesi gerektiğini anlattım. Sonuçta hafta sonu bu sezonun en önemli maçının olduğunu söyledim. Aynı şekilde Altınordu hocası da hafta sonu önemli maçlarının olduğunu söyledi. Biz tabiî ki oynamak için buraya geldik ama normal şartlarda oynanmaması gerektiğini düşündüğümüzü söyledim. O da bize sahanın kontrollerini yaptığını, bazı bölümlerinin kötü, bazı bölümlerinin iyi olduğunu ve son bir kontrol daha yapacağını söyledi. Son kontrolden sonra bizi tekrar hakem odasına davet ettiler ve maçın oynanmayacağına kanaat getirdiler. Sporcu sağlığının her şeyden önemli olduğunu söylediler. Bu sebeple ertelendi maç. Her iki takım için hayırlısı olduğunu düşünüyorum. Nasip böyleymiş. Artık hafta sonu oynayacağımız ilk yarının final maçına bakacağız. İnşallah maçı kazanıp iyi bir aradan sonra tekrar başlarız diye düşünüyorum.” dedi.


Yeni yıl dileklerini de paylaşan Teknik Direktörümüz İsmail Kartal şunları söyledi; “Yeni yılın ülkemize sağlık ve huzur getirmesini diliyorum. Fenerbahçemize de başta futbol takımı olmakla beraber,  tüm branşlarda şampiyonluk getirmesini diliyorum. Biz Fenerbahçe taraftarlarımızı ancak böyle mutlu edebiliriz. Ekibim ve oyuncularımla birlikte onları mutlu etmek için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. İnşallah Allah bunu bize nasip eder.”


Hüseyin Eroğlu: “Hakemlerimize teşekkür ediyorum”


Ertelenen karşılaşmayla ilgili Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, “Gönül isterdi maç oynansın. Keşke saha çok güzel olsaydı, hava güzel olsaydı. İki takımda, izleyenlere güzel bir maç izletseydi. Ancak böyle olmadı. Üzgünüz bu anlamda. Olması gereken oldu çünkü saha zemini çok kötü. Futbolcuların sağlığı önemli bizim için. Zaten Fenerbahçe Kulübü şampiyonluğa gidiyor. Bizimde ligde zor maçımız var. Maçın en azından sakatlığın olmayacağı bir zeminde oynanacak olması çok önemli. Böyle bir kararın alınmasından dolayı sevinçliyiz. Hakemlerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.


Yeni yılın herkese sağlık başarı ve mutluluk getirmesini dileyen Hüseyin Eroğlu “Barış içinde olan bir Türkiye diliyorum. İnşallah dilediğimiz gibi olur” dedi.