İsmail Kartal: "oyuncularim Ellerinden Gelenin En İyisini Yaptilar"

08.11.2014

İsmail Kartal: "oyuncularim Ellerinden Gelenin En İyisini Yaptilar"

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, Çaykur Rizespor karşısında oyuncularının özveriyle ve ellerinden gelenin en iyisini yaparak, mücadele ettiklerini belirtti.


Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan İsmail Kartal, verilmeyen penaltılara dikkat çekerek, “Geçen hafta önemli bir derbiyi iyi oynarak kazandık. Bu morallede bu akşam Rizespor karşısında iyi mücadele edip daha üstüne koyup iyi bir futbolla 3 puan kazanmak istiyorduk. Oyunun başından sonuna kadar hakimiyet bizdeydi. Oyuncularım ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Maçı kazanmasını bildik. Daha farklı da olabilirdi. İçeride arkadaşlarımızla baktık net 3 penaltımız verilmemiş. Bir tane penaltı verildi diye bu kadar bariz penaltıların verilmemesi de bir antrenör olarak beni üzmüştür."değerlendirmesinde bulundu.


Kadro tercihine değinen İsmail hoca, “Emre'nin sakatlığı, Caner'in cezalı olması, Egemen'in bu haftadan itibaren takıma dahil olacak olması, genç Muhammet'le Hakan'ı kadroya aldık. Yükselen bir performansımız var bunu sezon sonuna kadar sürdürüp şampiyon olmak istiyoruz. Oyuncularım bu akşam çok büyük bir özveriyle oynadılar. Özellikle Gökhan kasığında sakatlığı vardı. Devre arasında çıkma ihtimali vardı. Oynayabildiğim kadar oynayacağım dedi, ve maçı tamamlayamadı ama elinden geleni yaptı. Yerine Selçuk'u aldık. Bütün oyuncularıma üstün performanslarından, gayretlerinden ve özverilerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.


Emenike’ye ceza alanı içinde yapılan faul sonrasında hakemin devam kararına çok sinirlenen İsmail Kartal, o anları şöyle anlattı:


"Hocam bu net penaltıydı' dedim, 'Ben öyle gördüm' dedi, 'Tamam o zaman siz öyle gördüyseniz ben bir şey demiyorum' dedim. Sezon başında federasyondan hakemlerimiz geldi yeni kurallarla, penaltı, sarı kart gibi kurallarla ilgili seminer verdiler. Burada kontrolsüz bir güç var. Kırmızı vermedin, sarı ver, onu da vermedin bari penaltıyı ver.”


İsmail hoca son olarak da, “Maalesef terslik var. Ya kendi kalemize atıyoruz ya penaltı kaçırıyoruz, bir şeyler oluyor. Sezon başından beri söylüyorum. Oyuncularımız çok istedi maçı, güzel bir maç oldu. Derbinin moralli keyfini çıkartmak istedik olmadı.” ifadelerini kullandı.