İsmail Kartal: "oyuncularima Güveniyorum"

17.08.2014

İsmail Kartal: "oyuncularima Güveniyorum"

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, karakterli oyunculardan kurulu bir takıma sahip olduklarına ve oyuncularına güvendiğini söyledi.


Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan İsmail Kartal, "Yıllardır Fenerbahçe'de yardımcı antrenör olarak görev aldım. İkinci ligde 6-7 takımda teknik direktör olarak görev yaptım. Çok sabrettim, bekledim ve çok çalıştım. Allah bana bu görevi nasip etti. Hayalime kavuştum. Fenerbahçemde çok çalışıp, başarılı ve kalıcı olup, Türk futboluna hizmet etmek istiyorum" dedi.


Göreve geldikten sonra yaptıkları çalışmalara değinen İsmail Kartal, "Son 3-4 hazırlık maçını kazanamıyorduk. Bizim hedefimiz Süper Kupa ve sonrasında lig. Moral ve motivasyon olarak bu maçları kazanmalıyız. Bu hafta içinde taktiksel antrenmanlar  yaptık. Oyun içinde zaman zaman oyuncularım istenilenleri  gösterdiler.   Zamanla daha çok çalışarak yerine oturacak taşlar. Hepsi çok iyi karakterli oyuncular. Neleri doğru ve eksik yaptık, onlara bakacağız. Dersimize çalışarak Roma maçına çıkacağız. Bütün ekip olarak çalıştık. Galatasaray maçı ve sonrası da böle devam edeceğiz" diye konuştu.


Sistemde değişikliğe gitmeyeceklerinin altını çizen teknik adam, "Fenerbahçe'nin 10 yıldır oynadığı sitem var. 1-2 taş belki yerinden oynar. Biz alışagelmiş düzenimiz bozmayacağız. Bu şekilde devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.