İsmail Kartal: "oyuncularimi Tebrik Ediyorum"

16.04.2015

İsmail Kartal: "oyuncularimi Tebrik Ediyorum"

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, Mersin İdmanyurdu karşısında iyi futbol oynayarak turu geçmesini bildiklerini söyledi.
 

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal 4-1’lik Mersin İdmanyurdu galibiyeti sonrası yayıncı kuruluşa konuştu. İlk maçta avantaj elde ettiklerini belirten Kartal, “O avantajı burada iyi futbol oynayarak ve iyi mücadele ederek, 4-1 kazanarak turu geçmesini bildik. Bu maçta turdan ziyade önemli olan, bazı oyuncularımızın sağlıklı şekilde ve iyi futbol oynayarak geri dönüşleriydi. Hem onlar adına hem takımım adına çok mutluyum onları tebrik ediyorum” dedi.
 

Bursaspor maçını değerlendiren İsmail hoca, “Şuanda hazır gibi görünüyoruz. Bursaspor maçı kolay olmayacak. Ligde her maç zor. Bugün elde ettiğimiz bu galibiyet hem turu geçmiş olmanın verdiği moralle, Bursaspor maçından önce rakiplerimizin maçlarını izleyeceğiz. Onların sonuçlarının da bizi ne kadar motive edebileceği de önemli. Bunların hepsini düşünerek oyuncularımla birlikte Bursaspor maçının çok önemli olduğu, her maçın bizim için final olduğu bilincindeyiz. Bursaspor maçı da bizim için sezonun en önemli maçıdır” diye konuştu.
 

Son olarak Dirk Kuyt’ın sezon sonu Hollanda’ya gitme kararına değinen İsmail Kartal, “Futbolda, profesyonel hayatta böyle şeyler var. Zamanı gelince ayrılıklarda oluyor. Keşke Kuyt gibi oyuncuları genç yaşta ülkemize getirebilsek ya da onun gibi oyuncular yetiştirebilsek. Profesyonel hayatta her şeyin bir zamanı var. Futbolda olabilecek şeyler, olan şeyler. Bundan sonra inşallah her şey onun istediği gibi olur. Ona başarılar dilerim” ifadelerine değindi.