İsmail Kartal: "rakibimizden Çok Daha İyiydik"

08.03.2015

İsmail Kartal: "rakibimizden Çok Daha İyiydik"

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, Galatasaray karşısında üstün bir oyunla sahadan galip ayrılan taraf olduklarını ifade etti.


Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan İsmail Kartal, “Galatasaray karşısında çok iyi mücadele ettik. Biz her zaman şampiyonluğun içerisindeydik, bu yönde bir sıkıntımız yok. Maçın başından sonuna kadar rakibimizden çok daha iyiydik. Sezonun ilk yarısında oynadığımız maçta da Galatasaray karşısında daha üstündük. Bugün de yine aynı şekilde, Galatasaray'a verdiği pozisyonlar çok sınırlı” dedi.


Taraftarlara ve oyuncularına teşekkür eden İsmail Kartal, “Futbolcularıma çok teşekkür ediyorum, taraftarlarımıza da bize inandıkları için çok teşekkür ediyorum. Bize inansınlar, güvensinler. Bundan sonra Allah'tan tek bir isteğim var, futbol şansımız bizim yanımızda olsun. Türkiye'de en iyi futbolu oynayan takım Fenerbahçe'dir, bunun aksini iddia eden art niyetlidir” ifadelerini kullandı.  
 

BASIN TOPLANTISI
Maçın ardından düzenlenen basın toplantısınmda ise İsmail Kartal şu ifadeleri kullandı: “Bütün Türkiye, bütün sporseverler hangi takımın sahada neler yaptığını çok iyi gördü. Sezonun ilk yarısında Türk Telekom Arena'da da iyi oynayan taraf bizdik ama maalesef kaybetmiştik. Oyunun her bölümünde, teknik, taktik ve fizik olarak rakibimizden çok daha fazla istekliydik, çok daha fazla üstündük ve başarılıydık. Pozisyonlar da bulduk. Rakibimiz de birkaç tane pozisyon buldu. Yasin'in pozisyonundan önce net bir faul vardı. Ortaya koydukları mücadeleden dolayı, karakterli, onurlu oyuncularımla gurur duyuyorum, onları tebrik ediyorum."
 
 
Taraftara  teşekkür eden Kartal, aynı desteği Beşiktaş derbisinde de beklediklerini belirtti. İsmail Kartal, "Biz taraftarın başını öne eğdirmemek için gece gündüz çalışıyoruz. Bizim yanımızda oldukları sürece biz de onları mutlu etmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Aldığımız galibiyetten dolayı dev bir adım attık. Çok önemli bir üç puan aldık. Camiamıza ve taraftarımıza armağan olsun" şeklinde konuştu. 
 

Bundan önce puan kayıpları yaşadıkları maçlarda da iyi oynadıklarını anımsatan İsmail Kartal, "Rabbimden tek bir dileğim var, önümüzde 11 final maçımız var. En azından bundan sonraki maçlarda da futbol şansı bizim yanımızda olsun" dedi.
 

İsmail Kartal, Fenerbahçe'nin bu sezon derbilerde rakiplerine karşı daha iyi bir performans ortaya koyduğu vurgulanarak, "Diğer maçlarda oyuncuların maç seçtiğini veya rehavete kapıldığını düşünüyor musunuz?" sorusuna, "Konsantrasyon eksikliği olabilir. Bu akşamki galibiyetten sonra inşallah, 11 final maçında futbol şansı yanımızda olur" cevabını verdi.