İsmail Kartal: "şampiyonluk İçin Elimizden Geleni Yapacağiz"

03.01.2015

İsmail Kartal: "şampiyonluk İçin Elimizden Geleni Yapacağiz"

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, İstanbul Başakşehir karşısında istedikleri oyunu sahaya yansıtarak, maçı kazandıklarını belirtti.


Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Teknik Direktörümüz İsmail Kartal öncelikle karşılaşmayı değerlendirdi. Kartal, “İstediğimiz oyunu sahaya yansıtıp kazandık. Bunun mutluluğunu yaşıyorum. Son haftalarda oyuncularımın ortaya koyduğu performans beni mutlu etti. Son maçımızda taraftarımızın önünde posizyon vermeden,  bizim de pozisyonlarımız vardı. Daha da atabilirdik. Oyuncularımı tebrik ediyorum. İkinci yarıda şampiyonluk için elimizden geleni yapacağız. Biz şampiyonluk için oynayan bir takımız bunu herkese göstereceğiz” diye konuştu.


Takımının ligin ilk devresindeki performansını değerlendiren İsmail Kartal, “Dünya Kupası'ndan geç gelen oyuncularım vardı. Bir planlama yaptık. İyi bir şekilde atlattığımızı düşünüyorum. 36 puanımız var. Ekibim ve benim hesaplamama göre, 3-4 puan daha almayı planlıyorduk. Herkesin herkesten puan alabileceği bu ligde iyi durumdayız diyebilirim. İkinci yarıya oyuncularımla birlikte daha fazla çalışıp, ligin sonunda  inşallah şampiyon olacağız” şeklinde konuştu.


Erkan Zengin transferi ile ilgili soruya da Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, “Başkanımız ve yöneticilerimiz Erkan Zengin hakkında benimle konuştu. ‘Alabilirseniz iyi olur’ dedim ama son durumunu bilmiyorum. Konuyla tamamen başkanımız ve yöneticilerimiz ilgileniyor" yanıtını verdi.