İsmail Kartal: "son Ana Kadar Süren Bir Yariş Oldu"

30.05.2015

İsmail Kartal: "son Ana Kadar Süren Bir Yariş Oldu"

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, 2-0 galip geldikleri Spor Toto Süper Lig’in 34. Ve son hafta karşılaşması olan Kasımpaşa maçı sonrası ligin son ana kadar süren bir yarış olduğunu söyledi.

Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa konuşan İsmail Kartal, “Beşiktaş sezon başında iyi futbol oynuyordu, daha sonra ben göreve geldim ve 6 ile 8. hafta sonrasında yükselişimizin olabileceğimiz söyledim, ilk yarıyı da lider bitirdik. Ta ki kurşunlanıncaya kadar...Takımımızın coşkusu, inancı ortadaydı. Sonra takımın psikolojisi bozuldu, yabancı oyuncularımız ülkelerine gitmek istedi. Fiziksel zihinsel olarak onları inandırarak çalıştırdık. 33. haftaya kadar şampiyonluk yarışını sürdürdük. Kupada yarı finalde elendik. Galatasaray sezon başından beri iyi oynamasa da bireysel performanslar ile şampiyon oldu. Hamza hoca ve Galatasaray’ı da tebrik ederim. Son ana kadar süren bir yarış oldu, belki uzun süredir böyle bir yarış olmamıştı. Bilic ve ekibini de kutlarım” dedi.

Kasımpaşa maçını değerlendiren İsmail hoca, “Bu maçta ikinci yarıda iyi futbol oynadık ve kazandık” diye konuştu. Ligi 74 puanla bitirdiklerini söyleyen ve geçen sezon 74 puanla şampiyon omluklarını hatırlatan Kartal, “Taşlanan, yuhalanan, kurşunlanan ve tüm istatistikleri elinde bulunduran bir takım olduk. En az gol yiyen, şampiyonluk adayları arasında en az mağlubiyet elde eden, bu ligin en yaşlı ekibi olmasına rağmen çok koşan, mücadele eden takımı olduk. Başarısız olduğumuz algısı olsa da ben bunu kabul etmiyorum. Oyuncularım, ben ve ekibim zor şartlarda mücadeleden sonra çok başarılı bir sezon geçirdik. Samandıra'daki herkese de teşekkür ederim” ifadelerine değindi.

1 - 1,5 ay önce Başkanla konuştuğunda devam edeceklerini söylediğini ancak kendisinin devam etme niyetinde olmadığını söyleyen Kartal, “Dün yaptığımız konuşmadan sonra yönetimin yeni teknik direktör için önünü açmam lazımdı ve devam etmeyeceğimi söyledim. Bugün itibariyle bıraktım. Fenerbahçe olarak büyük sıkıntılar yaşadık zor şartlarda mücadele ettik, yalnız kaldık ve yalnız bırakıldık ama ben bırakıp kaçmadım, dik durdum, bu mücadele içinde ben, ekibim ve futbolcu kardeşlerime teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Taraftarlara da seslenen İsmail Kartal sözlerini şu şekilde noktaladı: “Taraftarlarımıza da şunu söylemek istiyorum; şampiyon olamadık, nasip değilmiş, olmadı… Bütün taraftarlarımızdan özür diliyorum, Fenerbahçe’ye başarılar diliyorum.  Kimseye kırgınlığım yok herkese teşekkür ederim.”