İsmail Kartal: "taraftarlarimizdan Özür Diliyoruz"

22.05.2015

İsmail Kartal: "taraftarlarimizdan Özür Diliyoruz"

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, 3-0’lık Bursaspor mağlubiyeti sonrası taraftarlardan özür dilediğini söyledi.
 

Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa konuşan İsmail Kartal, “İlk maçta Bursa’da iyi bir avantaj elde etmiştik. Bu akşamda iyi mücadele edip finale çıkmak istiyorduk. Kupaya başlarken gençleri oynatarak, arada oynamayan oyuncuları oynatıp maç temposunu arttırarak gidebildiğimiz yere kadar gitmek, final oynamak, kupayı kazanmak istiyoruz demiştik. Bu yolda Uygar’ı kazandık. İlk maçta 2-1’lik avantaj sonrası evimizdeki 3-0’lık mağlubiyet hoş değil. Taraftarlarımızdan özür diliyoruz. Ligde önemli bir şampiyonluk mücadelesi veriyoruz. 2 maç kaldı. Buraya konsantre olacağız. Bursaspor’unda pozisyonları vardı, bizim de pozisyonlarımız vardı. Kendilerini tebrik ediyorum, finalde başarılar diliyorum” dedi.
 

Hasan Ali Kaldırım değişikliğini değerlendiren Kartal, “Taraftarlarımız haklıdır. Sol bek oyundan atılmıştı. Biz antrenörler orada farklı şeyler düşünebiliriz. Orta sahadan bir oyuncu çıkartıp sol tarafı kapatmak için yaptık değişikliği. Şu da unutulmasın, takımımızda oynayan dört yerli oyuncumuzun dördü de sakattı. Hamle şansı olarak kulübe de bir Mehmet Topuz, bir de Hasan Ali vardı. Yabancı sınırlamasından dolayı da Hasan Ali’yi son ana kadar beklettim.  Baştan da oynatsaydım sakatlanabilir, Caner de sakat, hafta sonu oynatacağım yerli sol bekim olmayacağı için Hasan Ali’yi dinlendirdi. Kadlec de oyundan atılınca o bölgeden daha fazla üzerimize gelmesinler diye değişikliği yaptık. Taraftar da kendine göre düşünebilir, doğrudur.. Biz de antrenör olarak kendi düşüncelerimizi ortaya koyuyoruz. Taraftarlarımızdan tekrar özür diliyoruz” diye konuştu.
 

Derbi maçıyla ilgili konuşan İsmail Kartal, “Bu maçı unutup, Pazar günü derbi maçını izledikten sonra Pazartesi günü oynayacağımız Başakşehir maçına en iyi şekilde hazırlanmaya çalışacağız” ifadelerine değindi.
 

Son olarak Emenike’nin sakatlığıyla ilgili konuşan Kartal, “Emenike’nin arka adelesine kramplar girmiş. Fazla önemli bir şeyi yok ama sakatlanarak çıkmak zorunda kaldı” şeklinde konuştu.
 

Basın Toplantısı

Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan İsmail Kartal, “Rakibimiz şuan ülkemizde en iyi futbol oynayan, en genç takımlardan bir tanesi. Güzel bir maç oldu, kendilerine finalde başarılar diliyorum. Biz başta ben ve oyuncularım olmak üzere mağlubiyetten dolayı onlardan özür diliyoruz. Fenerbahçe 2-1 avantajı varken kendi evinde 3-0 mağlup olmamalıydı. Burada en başta ben olmak üzere hepimiz suçluyuz. Bu maç geride kaldı. Hafta sonu rakibimizin derbi maçı var. Pazartesi günü de bizim Başakşehir ile oynayacağımız bir maç var. Kendimizi toparlayıp önümüzdeki maça konsantre olmak için yarın çalışmalara başlayacağız” dedi.
 

Son haftalarda oynanan oyunla ilgili sorulan soruya Kartal, “Baktığımız zaman bir oyuncu kazandık; Uygar. Bu Türk futbolunun bir kazanımıdır. Son haftalarda iki kulvarda gittiğimiz için sakatlıklar yaşadık. Bugün de baktığınız zaman 4 önemli yerli oyuncumuz yoktu. Hasan Ali ve Mehmet Topuz yerli şansımız vardı. Sakatlıklar, son haftalarda 3 takımın şampiyonluk mücadelesi vermesi, üzerimizde yaşanan bu baskı ve stres… Taraftarlarımız haklıdır. Hepsinden özür diliyoruz” cevabını verdi.