İsmail Kartal: "tarzimiz Dişinda Oynadik"

28.09.2014

İsmail Kartal: "tarzimiz Dişinda Oynadik"

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, Akhisar Belediyespor karşısında alınan yenilgiyi, Fenerbahçe'nin tarzı dışında oynamasına bağladı.


Kartal, oyuncularının, böyle söylememelerine rağmen pas yapan, topu yere indiren, kontrolü elinde tutan bir oyun yerine, uzun toplarla çıkmaya çalışan aceleci bir oyun tarzı sergilediğini, dönen topların da tehlikeler yarattığını söyledi.


Yayıncı kuruluşa maçı değerlendiren İsmail Kartal "Hafta başından bugüne bu maça iyi hazırlanmıştık. Rakip takımı, neler yapabileceğimizi, yaptığımız toplantılarda oyuncularımızla analizleriyle anlattık. Ama maçta bizim tarzımız dışında oynadık. Pas yapan, topu yere indiren kontrolü elinde tutan takım görüntüsünde olamadık. Uzun toplarla çıkmaya çalıştık. Dönen toplar da tehlikeler yarattı. Onlar da akıllı oynadılar, hızlı oynadılar. Gekas gibi fırsatçı oyuncuya alanlar bıraktık, yakaladıklarını attılar. İkinci yarı pozisyonlarımız var,değerlendiremedik. Kazanmayı hak edecek kadar iyi oyun sergilediler. Aceleci değil de daha fazla topa sahip olmalı, sakin, bilinçli oynamalıydık. Rakibimizin istediği oldu, arkaya hızlı uzun toplarla alanlar buldular. Teknik heyet, futbolcular, hep beraber düşüneceğiz, maçı tekrar tekrar izleyip ders çıkaracağız" diye konuştu.


Oyuncuları hakkında ise Kartal, "İkinci devre 4-5 pozisyonumuz var. Bir gol bulsak öndeki oyuncular da rahatlayacaktı. Üzerlerinde baskı stres var. Bazı oyuncularımızın daha aktif daha iyi olduğunu gördük. Sow daha istekli, Webo daha iyi. Verilere bakıyoruz takımımız her hafta daha iyi. Fizik olarak da yükselen trendimiz var. Topla oynamaya bakıyorsun, pas yüzdesine bakıyorsun Türkiye'nin üzerindeyiz. Gol atamadıkları için ön bölgedeki oyuncularda baskı var. Bunu da en kısa sürede üzerimizden atacağız diye düşünüyorum" dedi.


Kartal sözlerini, "Eksik gördüğümüz yerler var. Sakat olması bahane değil ama etkiliyor tabi. Topun bizde fazla kalmasını sağlayamadık, biraz da aceleci davrandık" diyerek tamamladı.