14.04.2011

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 1-3 Fenerbahçe

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 1-3 FENERBAHÇE

Aroma Erkekler 1. Ligi Play Off ikinci maçında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni 3-1 yenen Fenerbahçemiz seride durumu 2-0’a getirdi ve yarı finale yükseldi. Karşılaşmayı Yönetim Kurulu Üyelerimizden Hakan Dinçay da izledi.

 


 


Karşılaşmaya çok iyi başlayan Fenerbahçemiz, etkili servis attığı sette bloklarda da başarılı olunca seti baştan sona üstün götürdü. Setin başında 4-1 öne geçen Takımımız ilk teknik molayı 8-4 ikinci teknik molayı da 16-11 önde tamamladı. Zaman zaman yaptığı defanstan çıkan topları da sayıya dönüştürmeyi başaran Fenerbahçemiz, Marshall ile sayılar kazandı ve seti 25-18 alarak 1-0 öne geçti.


 


İkinci set toparlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Fenerbahçemiz karşısında direnmeye başladı. Marshall ile sayılar bulmaya devam eden Fenerbahçemiz ilk teknik molayı 8-5 ile geçti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi 11-11’de rakibini yakaladı ama ikinci teknik molaya da 1 sayı farkla önde giren taraf Takımımız oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi setin sonuna kadar Fenerbahçe’yi kovaladı. Takımımız 2 sayılık farklar da yakalasa da bu seti 26-24 geride tamamladı


 


Üçüncü set üstün bir oyun ortaya koyan Fenerbahçemiz, ilk teknik molaya 8-5, ikinci teknik molaya da 16-13 önde girdi. Etkili servisleriyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni oyundan düşüren Takımımız, Marshall ve Miljkovic’in sayılarıyla seti 25-18 kazanarak maçta yeniden öne geçti.


 


Dördüncü set büyük bir çekişme ile başladı. Karşılıklı alınan sayılar sonunda ilk teknik molaya 8-7 önde giren taraf Fenerbahçemiz oldu. Teknik mola sonrası Kemal’in servisleri ile farkı açmaya başlayan Takımımız, ikinci teknik molaya da 16-11 önde girdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi direnmeye çalışsa da Fenerbahçemiz, çok iyi servis atarak Belediye’nin oyun sistemini çökertti. Seti 25-17 alan Fenerbahçemiz maçtan 3-1 galip ayrıldı. İlk maçı 3-0 kazanan Fenerbahçe ikinci maçı da 3-1 alarak yarı finale yükseldi.


 


Fenerbahçemiz yarı finalde Ziraat Bankası-Maliye Milli Piyango eşleşmesinde tur atlayan taraf ile karşı karşıya gelecek. Bu eşleşmede ilk maçı 3-0 Ziraat Bankası kazanmıştı. Ziraat Bankası rakibini bir kez daha yenerse yarı finale yükselecek ve Fenerbahçe’nin rakibi olacak.


 


İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 1-3 FENERBAHÇE


Salon: Haldun Alagaş


Hakemler: Serdar Nişancıoğlu, Esat Danzili


 


İstanbul Büyükşehir Belediyesi: Olli Kunnari, Hakan Fertelli, Mikko, Todor, Erhan, Ulaş, Mustafa, Muhammet, Yankı


Fenerbahçe: Marshall, Kemal, Miljkovic, Coskovic, Emre, Arslan, Serkan (L), Burak


 


Setler: 18-25, 26-24, 18-25, 17-25


Süre: 96 dakika (23-26-23-24)