İstanbul Ünv. Bgd 45-58 Fenerbahçe

22.12.2013

İstanbul Ünv. Bgd 45-58 Fenerbahçe

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin 12.haftasında İstanbul Üniversitesi BGD ile karşılaştı. Prof. Dr. Turgay Atasu Spor Salonu’nda oynanan mücadeleden Potanın Kraliçeleri, 45-58 galip ayrıldı.

Mücadeleye Birsel, Cappie, Angel, Anastasiya ve Hollingsworth ilk beşiyle başlayan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımıız, 4 periyot boyunca önde oynadığı karşılaşmayı farklı skorla kazandı.


İlk çeyrekte 7-1’lik bir seri yakalayan Takımımız, ilk 5 dakikalık bölümü rakibi karşısında önde götürse de, İstanbul Üniversitesi boyalı alandan bulduğu basketlerle 13-13’lük eşitliği yakaladı. İlk periyot bu eşitlikle sona erdi. İkinci çeyrekte ise ev sahibi takım karşısında daha etkili bir oyun ortaya koyan Potanın Kraliçleri Cappie ve Angel’ın bulduğu basketlerle soyunma odasına 19-31 önde girdi.


Mücadelenin 3.periyotu da 29-49 gibi 20 sayı farkla önde tamamlayan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, savunma anlamında da etkili olduğu karşılaşmadan 45-58 galip ayrıldı.


Potanın Kraliçeleri, İstanbul Üniversitesi BGD karşısında elde ettiği bu galibiyetle puanını 22’ye yükselterek ligin 2.sırasında yer aldı.