İstiklal Marşımız, stadımızın hoparlörlerinden gururla yankılandı

20.05.2020

İstiklal Marşımız, stadımızın hoparlörlerinden gururla yankılandı

Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak milletimizin bağımsızlık mücadelesi Kurtuluş Savaşı'nın ateşini yakmasının 101'inci yıl dönümünün coşkusu, saat 19.19'da stadımızın hoparlörleriyle eşlik ettiğimiz İstiklal Marşı ile devam etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız ile TBMM'mizin kuruluşunun 100. Yılının coşkusu da stadımızın hoparlörlerinden yankılanan İstiklal Marşı ile sürmüştü.

Stadımızda bulunan Yönetim Kurulu Üyemiz Mustafa Kemal Danabaş, saha kenarında FBTV'ye açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda ve gösterdiği hedeflerde yürümekten asla vazgeçmeyeceğimizi vurgulayan yöneticimiz şöyle konuştu:

“Bizleri izleyen taraftarlarımızı, camiamızın değerli üyelerini saygıyla selamlıyorum. Herkesin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum. Bugün Atamızın önderliğinde ülkemiz için en önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs. 19 Mayıs dolayısıyla stadımızdayız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ve Spor Bakanlığımızın organizasyonuyla bu özel günü stadımızda yankılanan İstiklal Marşı ile kucakladık. Bu coşkuyu da Fenerbahçe Televizyonu aracılığıyla milyonlara ulaştırdık. Biliyorsunuz ki 19 Mayıs, o zamanki Atatürk Günü adıyla 1935 yılında ilk kez bizim stadımızda kutlandı. Yüzlerce sporcunun katılımıyla da o tarihten itibaren bir spor günü haline gelmiştir. İlk olarak bu topraklarda kutlanmış. Yıllar geçtikçe Atamıza olan özlemimiz büyüyor. Özlemimiz büyüdükçe de ona olan bağlılığımız, inancımız ve sevgimiz de artıyor. Henüz 38 yaşında genç bir komutan olan Mustafa Kemal Atatürk, tüm zorluklar ve yokluklara rağmen ülkesine ve milletine güvenmiş, 19 Mayıs 1919'da kurtuluş ateşini yakmış ve Samsun'da yanan o kurtuluş ateşi tüm yurda yayılmıştır. Bugün bile Atamızın 101 yıl önce yaktığı bu ateş milyonların kalbinde yanmaktadır. Onun açtığı yolda, gösterdiği hedeflerde yürümekten hiç vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz. Onu saygıyla anıyoruz. Sonsuza kadar minnettarız. Aynı zamanda bu gece Kadir Gecesi. Kadir Gecesi'nin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Milletimizin yaklaşmakta olan Ramazan Bayramı'nı da kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Fotoğraflar: Ahmet Hopyar