İzmit Belediyespor 52-96 Fenerbahçe Öznur Kablo

10.03.2021

İzmit Belediyespor 52-96 Fenerbahçe Öznur Kablo

Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımımız, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 25. haftasında İzmit Belediyespor'a konuk oldu. Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda oynanan maçtan 96-52 galip ayrılan Potanın Kraliçeleri, 25 maçta elde ettiği 25 galibiyetle namağlup liderliğini sürdürdü.

Potanın Kraliçeleri, mücadeleye Satou Sabally, Jasmine Thomas, Tuğçe Canıtez, Cecilia Zandalasini ve Kiah Stokes beşiyle başladı.

Hava atışı sonrasında ilk hücum hakkını kazanan takımımız, Cecilia Zandalasini'yle maçtaki ilk basketi buldu (0-2). Rakibin hücumlarını iyi savunmasıyla durduran Fenerbahçemiz, devamında Cecilia Zandalasini ve Satou Sabally ikilisiyle 7-0'ı yakaladı. Maçtaki ilk sayılarını Erica Wheeler ile bulan ev sahibi İzmit Belediyespor, skoru 2-7 yaptı. Jasmine Thomas ve Kiah Stokes'la bir seriye daha imza atan Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımımız, farkı çift hanelere çıkardı (2-12). Maçın ilk 5 dakikasını 5-14'le önde geçen Takımımız, rakibinin Milica Jovanovic'le girişimlerini sonuçsuz bıraktı ve çeyreği 13-20 önde tamamladı.

İkinci çeyrek Erica Wheeler ile Satou Sabally'nin karşılıklı basketleriyle başladı (15-23). Devamında skora 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu şutla katkı veren Sevgi Uzun'la 17-28'i yakalayan Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımımız, Cecilia Zandalasini'nin üst üste bulduğu 3'lüklerle skoru 21-37'ye getirdi. Çeyrekte son 3 dakikanın içine girilirken kaptan Tuğçe Canıtez'in de skor yüküne ortak olmasıyla fark 22 sayıya kadar çıktı (23-45). Son dakikaları ise Satou Sabally'nin 5-0'lık serisiyle iyi oynayan Potanın Kraliçeleri, soyunma odasına 23-50 önde girdi.

İkinci yarının ilk hücumu Fenerbahçemizin oldu ve takımımız bu hücumdan Cecilia Zandalasini'nin isabetli dış atışıyla döndü(23-53). Gülşah Duman ve Erica Wheeler ikilisiyle bu çeyrekteki ilk sayılarını bulan İzmit Belediyespor farkı eritme adına hamleler yapsa da Olcay Çakır Turgut ve Jasmine Thomas'la rakibini baskı altına alan Fenerbahçemiz, 37 sayılık bir fark yakaladı (26-63). Çeyreğin geriye kalan bölümünde de Cecilia Zandalasini ve Satou Sabally'le üretken bir görüntü çizen Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımımız, final periyotuna 32-78 önde girdi.

Duygu Özen, Merve Arı ve Banu Şimşek gibi genç oyuncularımızın da şans bulduğu karşılaşmanın final periyotunda Kadın Basketbol Takımımız, ilk beş dakikayı 50 sayı gibi ciddi bir farkla önde geçti (40-90). Çeyreğin devamında da üstünlüğünü koruyan Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımımız, mücadeleden 96-52 galip ayrıldı.

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.