Jacek Winnicki: "oyuncularimi Kutluyorum"

12.03.2015

Jacek Winnicki: "oyuncularimi Kutluyorum"

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın antrenörü Jacek Winnicki, kaptan Birsel Vardarlı Demirmen, Tuğçe Canıtez ve Tina Charles FIBA Kadınlar Euroleague Çeyrek Final serisi üçüncü ve son maçında Galatasaray Odeabank karşısında elde ettikleri galibiyet sonrası Fenerbahçe Televizyonu mikrofonlarına konuştu.
 

Jacek Winnicki: “Agresif savunmamızla kazandık”

Agresif savunmayla kazandıklarını söyleyen Jacek Winnicki, “Çok iyi savunma yaptık. Oyuncularımı kutluyorum. Son periyotta skor farkının azalmasına izin verdik ama galip olmayı bildik. Agresif savunmamızla kazandık. Galatasaray Odeabank’ın şansla soktuğu şutlar vardı. Maçın sonuna kadar ciddi agresiflik ortaya koyduk ve maçı kazandık” dedi.
 

Hafta sonu zorlu bir maç oynayacaklarını belirten Winnicki, "Tabiki Avrupa’nın en iyi 4 takımı var ancak biz önümüzdeki maça bakmalıyız. Hafta sonu zorlu bir karşılaşma oynayacağız. Tabi ki Final Four’da Avrupanın en iyi 4 ekibi yer alacak" diye konuştu.
 

Birsel Demirmen: “Taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum”

Karşılaşmayı değerlendiren Kaptan Birsel Vardarlı Demirmen de, “İstediğimizi yaptık. İyi basket oynadık. İlk maçta böyle bir skor vardı. 3. periyoda kotu başlamıştık ancak bugün aynı hatayı yapmadık. Final Four’a kaldık. Taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Onların desteğiyle her zaman iyi oynuyoruz” ifadelerine değindi.
 

İki Türk takımının çeyrek finalde karşılaşmasının sürpriz olduğunu söyleyen Birsel, “Galatasaray ezeli rakibimiz. Kazandığımız için mutluyuz, adım adım maçları kazanarak final oynamak istiyoruz” şeklinde konuştu.
 

Tuğçe Canıtez: “Taraftarımızın desteğiyle Final Four’a kaldık”

Mücadelede etkili bir performans sergileyen Tuğçe, “Tabi ki çok mutluyum. Takım arkadaşlarımla elimden geleni yaptım. Maçı ya alacak, ya da alacaktık. Taraftarımızın desteğiyle Final Four’a kaldık. Çok mutluyuz” dedi.
 

Tina Charles: “Çok mutluyum”

19 sayıyla maçın en skorer ismi olan Tina Charles ise, "Şuanda  bu anın tadını çıkarıyorum. Çok mutluyum. Tabi ki o zaman geldiğinde de kazanmak istiyoruz. Final Four benim kariyerimde ilk olacak. Kesinlikle final oynamak istiyoruz" dedi.