Kadin Voleybol Takimimizda Yeni İsimler

29.04.2013

Kadin Voleybol Takimimizda Yeni İsimler

Yeni sezon yapılanması kapsamında transfer çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Voleybol Şubemiz, Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı’nın antrenörlüğüne Marcello Abbondanza’yı getirdi.

Geçtiğimiz sezon Azerbaycan’ın Rabita Bakü takımını çalıştıran tecrübeli hoca, Bulgaristan Milli Takımı’nın da antrenörlüğünü yapıyor.

Kulübümüzün 2 yıllık anlaşma sağladığı 1970 doğumlu İtalyan hoca, üst üste 2 yıl İtalya Şampiyonluğu, Cev Kupası ve 2012 sezonunda Bulgaristan Milli Takımı ile Dünya Şampiyonası’nda ikincilik başarılarını yaşadı.

 ‘Sarı Meleklerimiz’in’ Türk voleybolunda yeni bir dönemin açılmasını sağlayan yüksek hedefleri doğrultusunda, Marcello Abbondanza’ya başarılar dileriz.

Yeni sezon öncesinde yaptığı 3 yıldız transfer ile transfer sezonunu açan; yabancı ve yerli transferlerini sürdüren Voleybol Şubemiz, Yeşilyurt altyapısından yetişen ve 2011-12 sezonu itibariyle Galatasaray’da forma giyen 1987 doğumlu libero Derya Çayırgan’ı, 2 yıllığına Sarı Lacivert renklerimize bağladı.

Kadın Voleybol Takımımız, 2 sezondur formamızı giyen, takımımızın liberosu Merve  Dalbeler’in sözleşmesini de 2 yıl uzattı.

Fenerbahçemizin, yine yüksek hedefler doğrultusunda adım atacağı yeni sezonda aramıza katılan antrenörümüz Marcello Abbondanza’ya, transferimiz Derya Çayırgan’a ve oyuncumuz Merve Dalbeler’e, başarılar dileriz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ