Kalecimiz Altay Bayındır’dan açıklamalar

21.10.2020

Kalecimiz Altay Bayındır’dan açıklamalar

Kalecimiz Altay Bayındır, Futbol A Takımımızın bugünkü antrenmanı sonrası Can Bartu tesislerimizde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Saha içinde olduğu kadar saha dışında da çalışmanın önemini vurgulayan Altay Bayındır, “Saha içinde çalışmalarımız olduğu kadar saha dışında da çalışmak çok önemli. Ben de bu konuda saha içi ve saha dışında üzerime düşeni fazlasıyla yapmaya çalışıyorum. Saha içi ve saha dışı çalışmalarımızı elimizden geldiğince sürdüreceğiz. İnşallah çıkabileceğimiz en üst noktaya kadar kendimizi geliştireceğiz. Bunun için çalışacağız. Ben genelde kişisel gelişim kitapları okuyorum ama her türlü bilgiye de açığım. Sonuçta gazete kupürü olsun her türlü yazıyı okuyup iyi veya kötü bilgi edinmek önemli bir şey. Ben de bunun için okuyorum.” dedi.


Geçen sezon yaşadığımız sıkıntılar hakkında konuşan Altay Bayındır, “Geçen seneki takımımızda beklenmedik sakatlıklar oldu. Sivas maçında Sadık ağabey sakatlandı. Bu tür problemler yaşadık. Mevkiisinde oynamayan oyuncular stoper oynamak zorunda kaldı. Herkes elinden gelen mücadeleyi verdi. Fakat orta saha oyuncusu stoper oynarsa konsantre sorunu yaşayabilir. Biz de bu konuda sıkıntılar yaşadık. Bu sene iyi bir takımız. İnşallah sürdürülebilir başarıyı elde ederek sezon sonunda hedefimize ulaşırız. Takım özelinde geçen sene daha farklı bir oyuncu grubuyla beraberdik. Bu sene daha farklı bir oyuncu grubuyla beraberiz. Fakat bizim üzerimize düşen her zaman çalışmak. Her sene çalıştığın takdirde, eğer iyi de çalışırsan üzerine koyabilirsin. Ben de çalışıyorum. Çalışmaya da devam edeceğim. İnşallah bu başarılı süreci sürdürülebilir bir halde devam ettiririz. Bunun için çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

ELEŞTİRİLERE AÇIĞIM

Eleştirilere her zaman açık bir insan olduğunu vurgulayan Altay, “İş insanın kendisinde ve kafasında bitiyor. Eleştirilere her zaman açık bir insanım. Eleştiriler olacaktır. Çok fazla eleştirileri dikkate almadan, hocalarımızın söylediği sözler dahilinde çalışıp sahaya odaklanıyorum. Nasıl gelişebilirime odaklanmış bir durumdayım. Eleştiriler her zaman olacaktır. İyi geçen bir maçtan sonra da eleştiriler yapılacaktır. Önemli olan bunları çok fazla düşünmeden, kafayı da çok fazla takmadan devam etmektir. İnsan önce kendini bilmelidir.” dedi.

Altay, milli takımla ilgili bir soru üzerine şöyle konuştu:“Benim her zaman bulunduğum her kulüpte hedefim her zaman oynamaktır. Şu anda Ümit Milli Takımı'nda oynuyorum. Yarın davet gelir de A Milli Takımı'na gidersem orada da çıkıp oynamak için elimden geleni yaparım. Tek hedefim bu.”

BİRÇOK KALECİYİ TAKİP EDİYORUM

Her gün daha iyi olmak için çalıştıklarını belirten Bayındır, “Boş zamanlarımda maç izliyorum ama tek bir kaleciyi takip ediyorum diyemem. Çünkü birçok ismi takip ediyorum. Büyük kulüplerde, büyük liglerde oynayan oyuncular da hata yapabiliyor. Herkes iyi kurtarış yapabiliyor. Önemli olan yaptığı iyi şeyleri alıp kurgulamak. Onun dışında kendimde eksik hissettiğim herhangi bir şey yok. Zaten her gün de daha iyi olmak için çalışıyoruz.” dedi.


Pazar günü oynayacağımız Trabzonspor maçına ilişkin de açıklamalar yapan kalecimiz, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Sosyal medyada ben de görüyorum. Uğurcan ile biraz rekabet içine sokulmuş vaziyetteyiz. Bunlar ülke futbolu için çok güzel şeyler. Geçen hafta bir Göztepe maçı oynadık. Bu hafta da Trabzon maçı oynayacağız. Her maç önemli. Bu maç da bizim için her hafta olduğu gibi en önemli maçlardan bir tanesi.”

İyi konsantre oldukları zaman maçların daha rahat geçtiğinin altını çizen Bayındır, “Geçen sene de ilk yarı açısından söylüyorum. Herkes kendi mevkiisinde oynarken çok fazla sıkıntı yaşamıyorduk ki sezona da çok iyi şekilde başlamıştık. Fakat talihsiz sakatlıklar gibi durumlar bizi sıkıntıya soktu. Bu sene de yeni bir takım oldu. Yeni transferlerimizle birlikte birlikteliği sağlıyoruz. İnşallah süreci en iyi şekilde götürürüz. Her oyuncu kendi mevkiisinde oynadığı zaman kaleci için biraz daha rahat bir oyun oluyor. İyi konsantre olduğumuz zaman da maçlar da rahat bir şekilde geçiyor.” ifadelerini kullandı.

EROL HOCAMIZIN TAKIMDAKİ BİRLİKTELİK ÜZERİNDE ÇOK ETKİSİ VAR

Teknik Direktörümüz Erol Bulut'un takımdaki etkisinden de bahseden Altay Bayındır, “Erol Hocamızın takımdaki arkadaşlık üzerinde etkisi çok. Birliktelik açısından. Hatta yarın da takımla birlikte bir yemek yiyeceğiz. Bunlar önemli şeyler. Bir takımın başarısı için öncelikli olan saha içi ve saha dışındaki takımdaşlık ve arkadaşlıktır. Herkesin birbiri için sahada kardeşlik açısından kardeşi için mücadele etmesi gerekir. Biz de şu anda bunu sağlamış vaziyetteyiz. İlerleyen haftalarda da bu artacaktır. Çünkü yeni gelen oyuncular oldu. Onlarla birlikte arkadaşlığımızı daha da arttırıp verimli bir şekilde sezona devam edeceğimizi düşünüyorum.” dedi.

Başarılı kalecimiz, “Fenerbahçe'nin hedefi her zaman başarıdır. Biz de bunun için mücadele ediyoruz. İnşallah sezon sonunda mücadele ettiğimiz şey için sonuç alırız.” şeklinde konuştu.

ANTRENMANLARDAN SONRA PENALTI ÇALIŞIYORUM

Kurtardığı penaltılarla dikkat çeken Altay, “Ben antrenmanlardan sonra da penaltı çalışıyorum. Psikoloji çok önemli. Çünkü stresin yoğun olduğu bir an oluyor. Fakat orada rahat olduğun ve rakibine de bu rahatlığı hissettirebildiğin sürece o biraz daha topa temkinli gelmeye başlıyor. Bu da benim işimi kolaylaştırıyor. Göztepe maçında da bir penaltı vardı. Ona da dokundum ama olmadı. Köşeye iyi bir vuruştu. Çalışmaya ve mücadeleye devam edeceğim. İnşallah ilerleyen haftalarda da kurtarışlara devam ederim.” ifadelerini kullandı.

Kafasında kurduğu tek şeyin Fenerbahçe'nin başarısı olduğunu söyleyen Altay Bayındır, sözlerini şu şekilde noktaladı: “Ben genelde kısa vadede plan yapan bir insanım. Şu anda Fenerbahçemizin oyuncusuyum. Şu anda tek hedefim camiamızın başarısıdır. Bunun için her gece kafamda kurduğum tek şey Fenerbahçemizin başarısı. Ben de bunun için mücadele ediyorum. İnşallah düşündüğümüz ve mücadele ettiğimiz şeyi sezon sonunda hep birlikte yaşarız.”

Fotoğraflar: Semih Bahadır

Haber Görselleri