Kaptanlardan Final-Four Değerlendirmesi

25.03.2016

Kaptanlardan Final-Four Değerlendirmesi

FIBA Kadınlar Avrupa Ligi’nde üst üste 5. kez Final Four’a yükselme başarısı gösteren Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın kaptanı Birsel Vardarlı Demirmen ile CEV Denizbank Kadınlar Voleybol Şampiyonlar Ligi’nde adını Final Four’a yazdıran Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Takımımızın kaptanı Eda Erdem Dündar, Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan ‘Güncel’ programına konuk oldu. 
 

Fenerbahçe Ülker Sports Arena'da çekilen programda; Final Four yolculuğunun hikayesini anlatan kaptanlar, takımlarındaki arkadaşlık ve birliktelik ortamına dikkat çektiler ve taraftarlarımızdan bu yolda destek beklediklerini ifade ettiler. Programdan derlediklerlerimiz ise şu şekilde:   
 

Birsel Vardarlı Demirmen: “Güzel bir Final Four olacak”

Final Four’un Kulübümüzün ev sahipliğinde İstanbul’da yapılacak olmasından dolayı duyduklarını onur ve gururu ifade eden Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın kaptanı Birsel Vardarlı Demirmen, “Üst üste 5. kez Final Four’a kaldık ve kulübümüz de ev sahipliğini aldı. Bu bizim için ayrı bir heyecan verici. Bugüne kadar Final Four maçlarını dışarıda oynamıştık. Ev sahibi olmak bizim için ayrı bir gurur ve onur. Taraftarlarımızla birlikte bütünleşerek, umarım güzel bir Final Four olacak” dedi.
 

Eda Erdem Dündar: “İnşallah 12’de 12 yapar kupayı kazanırız”

“İnşallah 12’de 12 yaparak, kupayı kazanırız” diyen Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Takımımızın kaptanı Eda Erdem Dündar ise, Dinamo Moskova karşısında elde edilen Final Four ile ilgili şunları söyledi:  
 

“Rusya yolculuğu çok yorucuydu. Buradan deplasmana 3-1’lik avantajla gitmiştik. Oradaki maçın zor olacağını biliyorduk. İlk sete çok iyi başladık, sonrasında ikinci ve üçüncü set gidince takımda doğal olarak bir stres başladı. Final Four’u istiyorduk ve bunun için iki set almamız lazımdı. Bununla birlikte tabi ki maçı da kazanmak istiyoruz. Kızları da tebrik ediyorum. Maçı 3-2 aldık ve çok güzel bir karşılaşma oldu. Setlerde durum 2-2 olduktan sonra sahada inanılmaz bir keyif vardı. Final Four’u garantiledikten sonra takıma bir rahatlama geldi ve sevinci saha içinde yaşadık.  Bu galibiyetle 10’da 10 yaptık ve bu çok büyük başarı. 4 seneden sonra kupayı çok istiyoruz. Bu güce sahibiz. Takım olarak inanılmaz kenetlenmiş durumdayız. İnşallah 12’de 12 yapar kupayı kulübümüze getiririz.  Bayan basketbol takımını da Birsel huzurunda tüm oyuncuları ve teknik ekibini tebrik ediyorum. Onlarda çok güzel performans gösterdiler. İnanıyorum ki Kulübümüzün ev sahipliğinde çok güzel bir ortam olacak.”
 

Birsel Vardarlı Demirmen: “Taraftarların sayesinde daha da iyi oynayacağız”

Final Four’da taraftarların yaratacağı atmosferin kendilerini ekstra motive edeceğine vurgu yapan  Birsel Vardarlı Demirmen, “Erkek basketbol maçlarında olduğu gibi inşallah müthiş bir atmosfer olur. Bu bizi ekstra motive edecektir. Onlar sayesinde daha da iyi oynayacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
 

Eda Erdem Dündar: “Arkadaşlık takıma yansıyor”

Takımdaki arkadaşlık ortamına dikkat çeken Eda Erdem Dündar, “Öncelikle bizim için rakip değil de her zaman kendi oyunumuz önemli. Voleybol hayatımda arkadaşlığın, takımdaşlığın en iyi olduğu sezonlarından biri. Herkes biri birbiriyle çok iyi anlaşıyor. Bu benim için de bir avantaj, bana çok fazla konu kalmamış oluyor. Bu arkadaşlıkta takıma yansıyor. Kaptan olunca gerçekten şunu anladım; sorumluluk oyuncu iken var zaten. Kaptan olunca o sorumluluk, iki katına, üç katına çıkıyor" dedi.
 

Birsel Vardarlı Demirmen: “Koç’un da bu iyi gidişatta etkisi büyük”

Birsel Vardarlı Demirmen de takımda egoların aşağıda olduğunu belirterek, “Takım uyumlu insanlardan oluşuyor. Geçtiğimiz senelere göre egolar biraz daha aşağıda. Çok fazla ‘star oyuncuyum’ havası olmaması bence takımı takım yapıyor birazda. Çok iyi ve karakterli takım arkadaşlarım var. Başantrenörümüz George Dikeoulakos da bu tarz oyuncuları seviyor ve takımı tahmin ediyorum ki o şekilde oluşturuyor. Takımın bu yönde gitmesinde Koç'umuzunda çok büyük etkisi var. O da insan ve oyuncu ilişkileri çok iyi olan bir antrenör” değerlendirmesinde bulundu.
 

Eda Erdem Dündar: “Taraftarsız bir güç eksiğiz”

Taraftarlar içinse ayrı bir parantez açan Eda Erdem Dündar, “Kupa neden bizim olmasın. İnancım çok yüksek. 9-10 Nisan tarihleri arasında  İtalya'nın Montichiari şehrinde düzenlenecek Final Four'a gelebilenleri bekleriz. Gelemeyenler de inanıyorum ki ekran başından bizi destekleyeceklerdir. Onların duaları ve destekleri bizler için her zaman önemli. Bizi izlemeyi ve desteklemeye devam etsinler. Onlarsız bir güç eksiğiz. Onlara bu kupaları kazandırıp, mutluluk vereceğiz” dedi. 
 

Birsel Vardarlı Demirmen: “Taraftarlarımızla birlikte kupa buradan çıkmaz”

Birsel Vardarlı Demirmen de son olarak, taraftarlara çağrıda bulundu: “15-17 Nisan’da umarım taraftarlarımız Fenerbahçe Ülker Sports Arena’yı doldururlar ve bizi desteklerler. Onlarla birlikte umarım kupa buradan çıkmaz."