Kayseri'de "hedef 1 Milyon Üye" Projesi'nin Tanitim Gecesi Yapildi

19.12.2014

Kayseri'de "hedef 1 Milyon Üye" Projesi'nin Tanitim Gecesi Yapildi

Kulübümüzün dev projesi “Hedef 1 Milyon Üye” ile ilgili çalışmalar aralıksız sürüyor. Proje kapsamında Kayseri’de düzenlenen geceye Kulüp Başkanımız Aziz Yıldırım, yöneticiler, teknik heyet ile futbolcular da katıldı.
 

Kulübümüzün Kayseri Şubesi tarafından düzenlenen etkinliğe Başkan Aziz Yıldırım, Genel Sekreter ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Asbaşkanlardan İlhan Ekşioğlu, İsfendiyar Zülfikari, Yönetim Kurulu Üyelerinden Yalçın Haker, Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, Takım Menajerimiz Hasan Çetinkaya, futbolcularımız, Kayseri Şubesi Başkanı Ahmet Ersin Yaşar, şube yöneticileri ve davetliler katıldı.
 

Ahmet Ersin Yaşar: “Türkiye’de ilk 5’e gireceğiz”
Gecenin açılış konuşmasını yapan Kayseri Şubesi Başkanı Ahmet Ersin Yaşar, gecede emeği geçen arkadaşlarına teşekkür etti ve Aziz Yıldırım’a “Hedef 1 Milyon Üye” Projesi’nde Türkiye'de ilk 5’e gireceklerinin sözünü verdi. 
 

Mahmut Uslu: “Fenerbahçe Spor Kulübü’nü beraber yöneteceğiz”
Ardından kürsüye çıkan Genel Sekreter ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, “Ben inanıyorum ilk 5’te olacaklarına hatta daha fazlasını yapacaklarını da biliyorum. Yine bugün rakibimizin üyesi '1 milyon üye' ilgili şirkete üye yapılacak diye ifade de bulunmuşlar. Gene yanlış bir ifade. Az önce bayrak sallayan arkadaşlar Fenerbahçe kongre üyesidir. Fenerbahçe üyeleridir.  Şirket üyesi değildir. Şirkete hisse alınır, siz  bizler gibi üye olacaksınız. Ben inanıyorum inşallah çok kısa zamanda 200 üyeyi geçerseniz, 2 bini bulursunuz. Bu 7-8 yıl evvel düşünen projeydi. 3 Temmuz’la bu engellenmiş oldu. Fenerbahçe ne kadar tavana yayılırsa yayılsın, biz İstanbul’un Türkiye’nin en büyüğü demiyoruz, biz Anadolu’nun en büyüğüyüz. Kayseri’de Anadolu’nun göbeğinde çok önemli şehir. Fenerbahçeliler kulübüne sahip çıkacak. Beraberce Fenerbahçe Spor Kulübü’nü yöneteceğiz. Böyle bir fırsatı sizlere kulüp üyesi olarak verdik. Çok teşekkür ederiz” dedi. 
 

Aziz Yıldırım: “Sizleri Kulübe üye olmaya davet ediyorum”
 
Sonrasında alkışlar eşliğinde kürsüye gelen Kulüp Başkanımız Aziz Yıldırım, “İyi akşamlar. Böyle bir gecede olmaktan dolayı  bende yönetici arkadaşlarım da mutluluk duyuyoruz. 1 milyon üye,  söylemesi hem kolay hem zor. 25 milyon taraftarı olan kulübün 1 milyonun üzerine çıkacağına biz yaptığımız çalışmalarla görüyoruz. Ama daha her tarafa yayılamadık. Kayseri Şubemizi yarın arkadaşlarla beraber açacağız. Ahmet beye ve Ahmet beyle beraber bu işe gönül veren bu akşam burayı  organize eden 35 kişiye kulübümüz ve şahsım adına teşekkür ediyoruz. Bizim beklentimiz her yerde eşit olarak var olmak. Fenerbahçe’nin tabanı üzerine Fenerbahçe Spor Kulübü’nü yerleştirmek. Geleceğe bu şekilde bakmak ve geleceğin emin ellerde olmasını sağlamak. Çocuklarımıza cumhuriyetçi, laik, Atatürkçü olan bu kulübün yönetimini bırakmak. Bizler çok basit hesaplar yaparak çalışmalar yapıyoruz. Herkes şunu soruyor.  Ne kadar üye oldu? Bu projenin en az 5 yıllık süreci vardır. Biz planlamaları buna göre yaptık. Günde  1 milyon üye yapamazsınız,  yaparsanız da sağlıklı olmaz. Bizim hedefimiz bütün şubelerde 5 yıl içinde 2’şer bin üyenin olmasını sağlamak. 200 şube açacağız o zaman 400 bin kişi yalnız bu şubelerden üye olacak. İstanbul’da kurmuş olduğumuz çağrı merkezlerinde 1. 5 milyon kişiye ulaşan datayla arkadaşlarımız çalışmalar yapıyor. Her gün yüzlerce üye olmakta. Bunu bilin.  Mart sonunda kamuoyuna açıklayacağız. Bu projenin ana temel yapılarından bir tanesi de her şubenin olduğu yerde Fenerbahçe evleri açmak. Havuzlarda, spor alanlarında hep beraber faydalanmak için çocuklarımızı orada eğitmek için bütün şubelerde yapacağız. İlk şube yapımını Edirne’de, Van’da, Sinop’ta ve Alanya’da yapacağız. Türkiye’yi kucaklayacağız. Ondan sonra da bütün şubelerde oranın ihtiyacına göre yapılacak bu tesisler. Spor okullarını şubeler yürütecek. 17 bin olan talebelerimiz 50 binlere yükselecek. Buralarda yapılacak bilimsel çalışmalarla sporcular yetiştireceğiz ve onlardan faydalanacağız. Kısaca Fenerbahçe yeni yapılanma içinde.Bu yapılanma içinde Fenerbahçelilerin burada olmasından mutluyuz.Sizlerle futbolcularımız bir araya gelecek. Bu proje onları ayakta tutmak için ve onlar gibi olan Fenerbahçe’nin 2 bin sporcusunun ayakta durmasını sağlamak içindir. Fenerbahçe’nin sportif olarak da başarıyı yakalamasının sebebidir. Herkesi bilhassa kararsızları kulübe üye olmaya davet ediyorum. Onlarla Fenerbahçe güçlü olacaktır. Hepiniz Fenerbahçe’ye üye olunuz. Tüzüğün gerektiği yolda hep beraber yürüyelim. İyi ki varsınız, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.
 

Konuşmaların ardından sahneye çıkan oyuncularımız da, böylesi önemli bir gecede Kayserilerle bir arada olmaktan dolayı mutlu olduklarını belirttiler.
 

Daha sonrasında Aziz Yıldırım ve yöneticiler yeni üyelere rozetlerini takdim ettiler. Oyumcularımız da imzalı forma hediye etti. Şube Başkanı Ahmet Ersin Yaşar da Aziz Yıldırım'a Bünyan el dokuması halı takdim etti.
 

Gecede kesilen pastanın ardından davetliler Fenerbahçe marşları eşliğinde gönüllerince eğlendiler. Aziz Yıldırım salondan ayrılırken konuklarla tek tek tokalaştı. Sıcak ve samimi bir ortamda geçen gece, Fenerbahçe tezahüratları ile son buldu.