"kazanmak İçin Mücadele Edeceğiz"

13.02.2013

"kazanmak İçin Mücadele Edeceğiz"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman ile kalecilerimizden Mert Günok, Bate Borisov karşısında alınacak galibiyetin, rövanş maçında artı olacağını belirterek, karşılaşmanın zorlu bir Avrupa Ligi maçı olacağını da dikkat çektiler.

Aykut Kocaman ile oyuncularımızdan Mert Günok, Bate Borisov ile oynayacağımız UEFA Avrupa son 32 turu ilk maçı öncesinde karşılaşmanın oynanacağı Grodno Neman Stadyumu’nda bir basın toplantısı düzenledi.

"Zorlu bir Avrupa Ligi maçı olacak"
Grodno Neman Stadyumu’nda gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Sportif Direktör ve Teknik Sorumumuz Aykut Kocaman, rakip Bate Borisov’un zorlu bir gruptan geldiğini, yarın oynayacağımız karşılaşmanın da iki takım açısından da zorlu bir Avrupa Ligi müsabakasına sahne olacağını vurgularken, şu açıklamalarda bulundu:

"Avrupa Ligi’nde yarın son 32 takım içinde, son 16’ya kalmak için mücadele edecek olan iki takım karşılaşacak. Öncelikle yarınki maçı, ardından da kendi sahamızda oynayacağımız maçı kazanmak istiyoruz. Zorlu geçeceğini söylemem doğru olacaktır. Rakibimiz için şöyle bir şey söylemek gerek; zorlu bir gruptan geldi. Son derece organize bir takım olduğunu biliyoruz. Disiplinli, futbol adına doğru hamleleri yapmaya çalışan ve en önemlisi de saha organizasyonu kuvvetli bir takım. Bizim için genel kalitemizin dışında avantaj olacak şey ise rakibin ilk resmi maçını bizimle oynayacak olmaları. Bu bizim adımıza küçük de olsa bir avantaj olarak gözüküyor..Ama her iki takımı da zorlu bir Avrupa Ligi mücadelesi bekliyor."

"Takım içindeki kadroyu maç maç düşünüyoruz"
Aykut Hoca, Sırp oyuncumuz Milos Krasic ile ilgili kendisine yöneltilen soruya ise, "Bununla ilgili pek konuşmak istemiyorum. Ama sonuçta 29 kişilik bir kadro var ve maç maç düşünmeye çalışıyoruz. Her maça 18-19 kişi çıkarmaya çalışıyoruz. Başta Krasic olmak üzere her oyuncumuz değerlidir. Genel olarak takımın ihtiyaçları ya da beklentileri merak etmiyoruz da, her şeyi bireysel olarak yorumluyoruz. Benim tek amacım var o da, doğru adamları doğru maçlarda oynatmak" şeklinde cevap verdi.

"Şu an için tek düşüncemiz Bate Borisov maçı"
Aykut Kocaman, yeni transferlerimizden Pierre Webo’nun performansına ilişkinse şu şekilde konuştu:

"Kısa yanıt vermek gerekirse Webo’nun bizi hücum anlamında rahatlattığını söyleyebilirim. Şu anda içimden gelen şeyi söylemek istiyorum. Yarınki maç aklımızda. Bu maçı oynadıktan sonra bu konuyu düşüneceğiz."

"Yarınki maçta kalede Volkan olacak"
Bir gazetecinin ’basın toplantısına Merk Günok ile geldiniz. Bu yarınki maçta kalede Mert’in olacağına işaret mi’ şeklindeki sorusuna ise, "Yarınki karşılaşmada bir aksilik olmazsa kalede Volkan oynayacak" cevabını verirken,  Caner Erkin ve Moussa Sow’un da bugün gerçekleştirilen antrenmanda yer aldıklarını ve maç kadrosunda olacaklarını belirtti.

"Her maçı düşünerek kadro oluşturuyoruz"
Takım içerisindeki kadro derinliğinin diğer maçları da düşünerek yapıldığına değinen Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, " İki gün sonra en az bu maç kadar zorlu, lig için belirleyici bir karşılaşma oynayacağız. Bu nedenle kadro yaparken bunu da hesap ediyoruz" açıklamasında bulunurken sözlerini, "Aslında çok küçük de olsa maçın oynanacağı sahada antrenman yapmamak bir dezavantaj oluşturabilir. Yarın nasıl bir zeminle karşılaşacağımızı bilmiyoruz. Bunu maça çıktığımızda göreceğiz. Havanın soğuk olmasını bahane edemeyiz. Saha koşullarının uygun olmadığı söylendiği için sahada çalışma yapamadık" şeklinde sürdürdü.

Öte yandan Yobo ile ilgili soruya da Kocaman, "Öncelikle yarınki maçı düşünüyoruz. Yobo ile ilgili olarakta şunu söyleyebilirim. Trabzonspor karşısında oynama ihtimali var" yanıtını verdi.

Mert Günok: "Avantajlı bir skorla dönmek istiyoruz"
Toplantıda konuşan kalecimiz Mert Günok, avantajlı bir skorla dönmek istediklerini belirterek, "Gruplara iyi başlangıç yaptık. Deplasmanda aldığımız sonuçlarla 32 takım arasına kalmayı başardık. Buraya da maçın zor geçeceğini bilerek geldik. Soğuk bir havaya geldik. Ama hiçbir şekilde bahane uydurmamamız gerekiyor. Buradan avantajlı bir skorla evimize dönmek istiyoruz. İnşallah yarın güzel bir skorla evimize döneceğiz" açıklamasında bulundu.