"kazanmaktan Başka Alternatifimiz Yoktu"

02.05.2011

"kazanmaktan Başka Alternatifimiz Yoktu"

Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, kazanmaktan başka alternatiflerinin olmadığı bir maçı kazanmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.


Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, sözlerine işçi ve çalışanların 1 Mayıs Bayramını kutlayarak başladı. Aykut Kocaman, ’Mutlak ve mutlak kazanmamız gereken bir maçtı. Bu duyguyla başladık. Başka alternatifimizin olmadığı bir maçtı. Bu tür maçlarda hakim olan manzara, tüm maça hakim olan manzaraydı. Gol anlamında maça şanslı başladık. Maçın başında öne geçtik. Sonrasında da artırmak için girişimleri yaptık ama bunu yaparken bir şeye dikkat etmedik. Birbirinden kopuk oyuncular haline geldik. Sürekli golü araştırtan bir grup, arkada da dönem itibariyle Türkiye’nin hızlı atağa çıkan oyucularına karşı oyandık. Bugüne damga vuran bizim adımıza en önemli şey, ilk yarının başı ve sonunda attığımız gollerdi. İkinci yarı nispeten daha derli toplu bir oyuna geçtik, skoru artıma şansı da bulduk ama sonuçta mutlak ve mutlak kazanma ihtiyacının olduğu haftada kazandık, mutluyuz" dedi.

Şampiyonluk yarışında Fenerbahçe’nin durumunu değerlendiren Aykut Kocaman, "Çok fazla yorum gerektiren durum yok. Bugün itibariyle öndeyiz ve 3 maç kaldı. Bu avantajımızı sonuna kadar korumak için -biz yapabildiğimiz kadarıyla- özellikle bunun altını çiziyorum çünkü yapabilecek başka etkenler de olabiliyor. Biz yapabildiğimiz kadarıyla bu gücümüzü sonuna kadar sahaya yansıtacağız. Bunun sinyallerini skoru elde edene kadar, haftalardır veriyoruz. Bundan sonra da böyle olacak ama sonucu 3 hafta sonra göreceğiz" diye konuştu.