"kazanmamiz Gereken Bir Maçti Ve Kazandik"

26.08.2012

"kazanmamiz Gereken Bir Maçti Ve Kazandik"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Gaziantepspor galibiyetini, taraftarın saha içine yansıyan etkisini ve oyuncumuz Alex de Souza ilgili açıklamalarda bulunarak, "Söylenecek çok fazla bir şey yok. Manzarayı anlatmanın bir anlamı yok. İki takım da pozisyonlara girdi. Biraz daha kaliteli ayakları olan Fenerbahçe takımıydı. 3-0’lık net bir galibiyetti. Gaziantepspor da en az bizim kadar gol pozisyonuna girdi. Bizim yüksek kazanma isteğimiz vardı " dedi.

Maçın ardından düzenlediği basın toplantısında bir takım açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman;  "Yüksek istek, aşırı istek vardı. Bir yere kadar tempoyu artıran ve aynı zamanda pozitif anlamda çok şey koyan bir durum. Biraz ötesine kaçtığı zaman da yıpratıcı ve yorucu hale geliyor. Golden sonra takım dengesi bozuldu. Çok hızlı ve seri atakların sonunda takım yavaş yavaş bölünmeye başladı. Yüksek isteklilik oyun içinde bizi zaman zaman kırdı" şeklinde konuştu.

Takımımızın, hem UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turunun rövanşında Spartak Moskova ile yapacağı maç, hem de Alex’in kadroda olup olmayacağıyla da ilgili bir açıklama yapan Aykut Hoca; "Alex, bir sistem değil her şeyden evvel. Onu bir tarafa ayırarak söyleyelim. Spartak Moskova maçı için yarın sabah antrenmandan sonra hem oynadığımız maçı ayrıntılı izleyeceğiz, hem de rakibimizin maçını izleyeceğiz, ondan sonra karar vereceğiz. O maç için 4 uzun gün var. Kafamın içinde bazı şeyler tabi ki var. Maçı tekrar izleyip ne yapabiliriz karar veririz."

Taraftarların "Aykut söyle Alex nerede" tezahüratlarının ardından Başkanımız Aziz Yıldırım’ın mikrofonu alarak taraftara seslenmesiyle ilgili düşüncelerini aktaran Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "Benim dünya görüşüme göre olmaması gerekiyordu. Başkanımızın buraya bu şekilde çıkmasını istemezdim. Ancak bu ortamın nasıl olduğunu düşünmemiz gerekiyor. Başkanı orada konuşmaya iten faktör etken neydi? Onun öncesi daha önemli" şeklinde konuştu.