Kemal Dinçer: "asil Konsantrasyonumuz Top 16'da"

21.12.2012

Kemal Dinçer: "asil Konsantrasyonumuz Top 16'da"

Fenerbahçe Basketbol Şubesi Genel Koordinatörü Kemal Dinçer, Fenerbahçe Ülker'in bundan sonra, ligde yol kazalarına uğramadan asıl konsantrasyonunu Euroleague TOP 16 grubuna vereceğini söyledi.

Radyo Fenerbahçe'de Fenercell'in sponsorluğunda yayınlanan Fenerbahçe Günlüğü isimli programa katılan Kemal Dinçer, Galatasaray galibiyetinin önemine de dikkat çekti ve bu galibiyetle kimin daha iyi olduğunu cevapladıklarını söyledi.

Kim daha iyi, cevapladık

İlk olarak geçtiğimiz hafta içinde oynanan Fenerbahçe Ülker-Galatasaray MP maçına değinen Kemal Dinçer, "Her spor karşılaşmasında olduğu gibi Fenerbahçe-Galatasaray olduğu zaman daha da önem kazanıyor. Basketbol da bunun dahilinde. Ayrıca Galatasaray  iddialı bir kadro kurdu ve onlara karşı öncelikle kazanmamız gerekiyordu.Pplay-off 'ta önde olmak için de önemli bir galibiyetti. İki takım Türkiye liglerinin en iyi 2 takımı olarak gösteriliyordu. Kimin daha iyi olduğunu Fenerbahçe açısından cevapladık" dedi.

Verdiğimiz sözü tuttuk

Fenerbahçe Ülker'in sezon başında zamana ihtiyacı olduğunu söylediklerini hatırlatan Kemal Dinçer, "Kurmaya başladığımız günden beri, bu takımın zamana ihtiyacı olduğunu söylüyorduk. Taraftar, her zaman gerçeklere vakıf olmayabilir, hemen başarı ister. Biz ise 3-4 ay içerisinde bu takımın daha iyi oynayacağını, yılbaşından itibaren daha iyi bir Fenerbahçe olacağını söylüyorduk. Şimdi taraftar ve yönetime verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

TOP 8 için evimizdeki tüm maçları kazanmalıyız

Mücadele ederek TOP 16'ya kalma başarı gösterdikleri Euroleague A Grubu'nun çok zor bir grup olduğunu hatırlatan Kemal Dinçer, "Grubumuz çok zordu. Ben iddia ediyorum, bizim grupta yendiğimiz Cantu, diğer grupların birinde olsa rahatlıkla TOP 16'ya kalırdı. Cantu'nun ardından Banvit gibi geçen yıl normal sezonu birinci bitiren bir takımı farklı bir skora ve iyi bir basketbolla yendik. Daha sonrada Hacettepe galibiyetinin ardından Galatasaray'ı zorlanmadan, maç boyunca 10-11 sayı farklarla çok konforlu bir şekilde yendik. Şimdi hedefimizde Galatasaray'ı gidip bir de orada yenmek var. Şimdi de takım, lig maçı için Antalya'ya uçacak ve ardından Barcelona maçı var" diye konuştu. "Fenerbahçe her zaman için önünde büyüteç olan bir camia" diyen Kemal Dinçer, ligde bir yol kazasına uğramadan ve darbeler alamdan dikkatlerini Euroleague'e vereceklerini belirterek, "Asıl konsantrasyonumuz top 16'yla ilgili. Şimdi burarda içinde bulunduğumuz 8li grupta Oliympiakos geçtiğimiz yılın şampiyonu. Barcelona ve Maccabi, sürekli Final-Four'da yer alan takımlar. Siena ve Khimki de var. Bizim amacımız burada ilk 4'e girmek. Bunun için evimizde hiç maç kaybetmemeliyiz ve dışarıdaki maçlardan da en az 2 galibiyetle dönmeliyiz. Bunu yakalarsak ilk 4'ün içinde oluruz. Bunun için de hem iyi oynamalıyız hem de taraftarımız bize destek vermeli. Taraftar desteğinin önemini Galatasaray maçında çok açık bir şekilde gördük. Evimizdeki tüm maçlarda galibiyet için hemen hemen bu tip destek olmalı" dedi

3-4 oyuncunun sırtında bu yükü kaldıramazsınız

Bu tip yoğun maç trafiğini düşünerek sezon başında oynayabilecek 13-14 oyuncudan kurulu bir takım yarattıklarını belirten Kemal Dinçer, "Kadromuz çok geniş. Galatasaray maçının sevindiğim bir yanı da skonradan oyuna giren oyuncuların galibeyete verdikmeri muazzam destek oldu. Yoksa 3-4 oyuncunun sırtında hem ligi hem Eurolegue'i götürmek mümkün değil. Şu anda çok iyi gidiyoruz. Fenerbahçe Ülker kendi sahasında maç kaybetmez diye bir düşünce yaratmamız bizim için çok önemli" diyerek sözlerini noktaladı.